Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Cejlón Nuwara Eliya OP 250 g

Cejlón Nuwara Eliya OP 250 g

Cejlón je vysokohorský pravý čierny čaj pochádzajúce z oblasti mesta Nuwara Eliya. Pestuje sa v nadmorskej výške až 2 000 m n. M. Označenie OP (Orange Pekoe) značí, že sa jedná o vysoko kvalitný čaj z dvoch vrchných lístkov. Čaj Cejlón Nuwara Eliya poskytuje ...

Ďalšie informácie >

8.81 €
7.93 €

7.93 €, zľava 10%, ušetríte 0.88 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS484m250


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Cejlón Nuwara Eliya OP 50 g

skladom 5+ kusov

2.31 €
2.08
Cejlón Nuwara Eliya OP 150 g

skladom 5+ kusov

6.06 €
5.46


 
7.93

Cejlón je vysokohorský pravý čierny čaj pochádzajúce z oblasti mesta Nuwara Eliya. Pestuje sa v nadmorskej výške až 2 000 m n. M. Označenie OP (Orange Pekoe) značí, že sa jedná o vysoko kvalitný čaj z dvoch vrchných lístkov . Čaj Cejlón Nuwara Eliya poskytuje tmavý nálev s výraznou a intenzívnou chuťou, arómou je dokreslenie ovocnými tónmi . Celkový pôžitok z čaju je vyvážený a očarujúce .

Čierne čaje majú všeobecne silnú chuť a výraznú arómu. Jedná sa o čaju fermentované. Proces fermentácie sfarbuje listy rastliny Camellia sinensis a prebúdza v nich typickú chuť a vôňu, zároveň predlžuje ich trvanlivosť. Vo východnej Ázii sa čiernemu čaju tiež hovorí červený čaj.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu , podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov . Podporuje normálne zdravie srdca .

Odporúčaná príprava:
Tri čajové lyžičky (7 g) čaju vložíme do kanvičky a prelejeme 500 ml vody o teplote 95 ° C. Lúhujeme 2-3 min. Z tohto čaju možno pripraviť jeden nálev. Je vhodný ako ranný čaj k dobrej raňajky.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý čierny

Zloženie: 100% Cejlón Nuwara Eliya OP.