Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Cejlón Nuwara Eliya OP 50 g

Cejlón Nuwara Eliya OP 50 g

Cejlón je vysokohorský pravý čierny čaj pochádzajúce z oblasti mesta Nuwara Eliya. Pestuje sa v nadmorskej výške až 2 000 m n. M. Označenie OP (Orange Pekoe) značí, že sa jedná o vysoko kvalitný čaj z dvoch vrchných lístkov. Čaj Cejlón Nuwara Eliya poskytuje ...

Ďalšie informácie >

2.21 €
2.08 €

2.08 €, zľava 6%, ušetríte 0.13 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS484m50


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Cejlón Nuwara Eliya OP 150 g

skladom 5 kusov

5.96 €
5.60
Cejlón Nuwara Eliya OP 250 g

skladom 3 kusy

8.62 €
8.11


 
2.08

Cejlón je vysokohorský pravý čierny čaj pochádzajúce z oblasti mesta Nuwara Eliya. Pestuje sa v nadmorskej výške až 2 000 m n. M. Označenie OP (Orange Pekoe) značí, že sa jedná o vysoko kvalitný čaj z dvoch vrchných lístkov . Čaj Cejlón Nuwara Eliya poskytuje tmavý nálev s výraznou a intenzívnou chuťou, arómou je dokreslenie ovocnými tónmi . Celkový pôžitok z čaju je vyvážený a očarujúce .

Čierne čaje majú všeobecne silnú chuť a výraznú arómu. Jedná sa o čaju fermentované. Proces fermentácie sfarbuje listy rastliny Camellia sinensis a prebúdza v nich typickú chuť a vôňu, zároveň predlžuje ich trvanlivosť. Vo východnej Ázii sa čiernemu čaju tiež hovorí červený čaj.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu , podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov . Podporuje normálne zdravie srdca .

Odporúčaná príprava:
Tri čajové lyžičky (7 g) čaju vložíme do kanvičky a prelejeme 500 ml vody o teplote 95 ° C. Lúhujeme 2-3 min. Z tohto čaju možno pripraviť jeden nálev. Je vhodný ako ranný čaj k dobrej raňajky.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý čierny

Zloženie: 100% Cejlón Nuwara Eliya OP.