Loading...

Do pondelňajšej polnoci doprava do Zásilkovňe ZADARMO pri objednávke vyššie ako 15 €

×
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Assam TGFOP 150 g

Assam TGFOP 150 g

Assam je čaj pochádzajúci zo severovýchodného štátu Indie - Asami. Označenie TGFOP (Tipp Golden Flowery Orange Pekoe) udáva, že sa jedná o vysoko kvalitnú triedu čierneho čaju s veľkým podielom tipsov. Má medovo zaguľatenou, až karamelovú chuť s kvetinovým po ...

5.72 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov


 
Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Assam TGFOP 50 g

skladom 5+ kusov

2.14
Assam TGFOP 250 g

skladom 1 kus

8.42


 
5.72

Assam je čaj pochádzajúci zo severovýchodného štátu Indie - Asami. Označenie TGFOP (Tipp Golden Flowery Orange Pekoe) udáva, že sa jedná o vysoko kvalitné triedu čierneho čaju s veľkým podielom tipsov . Má medovo zaguľatenou, až karamelovú chuť s kvetinovým podtextom . Nálev je farby plné, červenohnedé.

Čierne čaje majú všeobecne silnú chuť a výraznú arómu. Jedná sa o čaju fermentované. Proces fermentácie sfarbuje listy rastliny Camellia sinensis a prebúdza v nich typickú chuť a vôňu, zároveň predlžuje ich trvanlivosť. Vo východnej Ázii sa čiernemu čaju tiež hovorí červený čaj.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu , podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov . Podporuje normálne zdravie srdca .

Odporúčaná príprava:
Jednu menšiu polievkovú lyžicu (cca 6 g) čaju vložíme do kanvičky a prelejeme 500 ml horúcej vody tesne pod bodom varu. Lúhujeme 2-4 min. Tento čaj je Jednonálevový a je vhodný ako ranný čaj k dobrej raňajky.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý čierny

Zloženie: 100% Assam TGFOP.