Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Assam TGFOP 50 g

Assam TGFOP 50 g

Assam je čaj pochádzajúci zo severovýchodného štátu Indie - Asami. Označenie TGFOP (Tipp Golden Flowery Orange Pekoe) udáva, že sa jedná o vysoko kvalitnú triedu čierneho čaju s veľkým podielom tipsov. Má medovo zaguľatenou, až karamelovú chuť s kvetinovým po ...

Ďalšie informácie >

2.49 €
2.24 €

2.24 €, zľava 10%, ušetríte 0.25 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS537m50


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Assam TGFOP 150 g

skladom 5+ kusov

6.63 €
5.97
Assam TGFOP 250 g

skladom 5+ kusov

9.77 €
8.79


 
2.24

Assam je čaj pochádzajúci zo severovýchodného štátu Indie - Asami. Označenie TGFOP (Tipp Golden Flowery Orange Pekoe) udáva, že sa jedná o vysoko kvalitné triedu čierneho čaju s veľkým podielom tipsov . Má medovo zaguľatenou, až karamelovú chuť s kvetinovým podtextom . Nálev je farby plné, červenohnedé.

Čierne čaje majú všeobecne silnú chuť a výraznú arómu. Jedná sa o čaju fermentované. Proces fermentácie sfarbuje listy rastliny Camellia sinensis a prebúdza v nich typickú chuť a vôňu, zároveň predlžuje ich trvanlivosť. Vo východnej Ázii sa čiernemu čaju tiež hovorí červený čaj.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu , podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov . Podporuje normálne zdravie srdca .

Odporúčaná príprava:
Jednu menšiu polievkovú lyžicu (cca 6 g) čaju vložíme do kanvičky a prelejeme 500 ml horúcej vody tesne pod bodom varu. Lúhujeme 2-4 min. Tento čaj je Jednonálevový a je vhodný ako ranný čaj k dobrej raňajky.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý čierny

Zloženie: 100% Assam TGFOP.