Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Tie Guan Yin - Železná bohyňa milosrdenstva 50 g

Tie Guan Yin - Železná bohyňa milosrdenstva 50 g

Tie Guan Yin čiže "Železná bohyňa milosrdenstva" je považovaný za jeden z najlepších čínskych oolongov z oblasti Fujian. Veľmi vhodný je k celodennému pitie, ale aj ako popoludňajší čaj, ktorý nabudí k ďalším aktivitám. Chuť je bohatá, charakteristicky kvetov ...

5.14 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 2 kusy


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
5.14

Tie Guan Yin čiže "Železná bohyňa milosrdenstva" je považovaný za jeden z najlepších čínskych oolongov z oblasti Fujian. Veľmi vhodný je k celodennému pitie, ale aj ako popoludňajší čaj, ktorý nabudí k ďalším aktivitám. Chuť je bohatá , charakteristicky kvetinovo sladkastá a dlhotrvajúci . Nálev je farby zelenkasté, až žltozelené s mimoriadne sladkým a veľmi lákavým aróma.

Čaj oolong je polofermentované čaj, ktorý prešiel čiastočnou oxidáciou. Možno povedať, že sa jedná o čaj, ktorý zostal na polceste medzi čajom čiernym a zeleným. Oolong si ponechal z oboch typov čajov to najlepšie. Čaje typu oolong sa vyznačujú svojou sladkosťou a zložitosťou štruktúry chuti.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu , podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov . Podporuje normálne zdravie srdca .

Odporúčaná príprava:
Tri čajové lyžičky (9-10 g) čaju vložíme do kanvičky a prelejeme 500 ml vody o teplote 70-80 ° C. Necháme lúhovať 2 min. Z tohto čaju možno pripraviť až 5 nálevov. S každým ďalším nálevom predlžujte dobu lúhovania cca o 30 sekúnd. S dobou lúhovania doporučujeme experimentovať.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý polofermentované

Zloženie: 100% Tie Guan Yin - Železná bohyňa milosrdenstvo.