Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
White Monkey - Biela opice 50 g

White Monkey - Biela opice 50 g

White Monkey čiže biela opice je známy čínsky čaj pochádzajúce z oblasti Fujian. Jedná sa o vysoko akostné pravý zelený čaj, ktorý je niekedy vďaka vysokému podielu ochlpených tipsov mylne považovaný za čaj biely. White Monkey ponúka nálev svetlo žltej až Naze ...

4.37 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS263m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

White Monkey - Biela opice 25 g

skladom 5+ kusov

2.24
White Monkey - Biela opice 100 g

skladom 5+ kusov

8.47


 
4.37

White Monkey čiže biela opice je známy čínsky čaj pochádzajúce z oblasti Fujian. Jedná sa o vysoko akostné pravý zelený čaj , ktorý je niekedy vďaka vysokému podielu ochlpených tipsov mylne považovaný za čaj biely. White Monkey ponúka nálev svetlo žltej až zelenkasté farby s jemným a mimoriadne čistým aróma . Chuť je delikátna, kvetinová s náznakom sladkého medu.

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako 5 tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú až magické účinky. Spájaný je s mnohými rituálmi aj kultúrnymi tradíciami najmä v krajinách juhovýchodnej Ázie. Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Jedná sa o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje normálne zdravie srdca.

Odporúčaná príprava:
Tri čajové lyžičky (8 g) prelejeme 500 ml vody s teplotou 75 ° C a lúhujeme 2-3 min., potom scedíme. Z tohto čaju možno pripraviť až tri nálevy. S každým ďalším nálevom je vhodné dobu lúhovania predĺžiť o jednu minútu.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý zelený

Zloženie: 100% White Monkey