Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Vietnam Tra Nam Sao OP 100 g

Vietnam Tra Nam Sao OP 100 g

Vietnam Tra Nam Sao OP je vietnamský čaj, ktorý je radený k najsilnejším zeleným čajom na trhu. Svojim obsahom kofeínu prevyšuje kávu a je známe, že dokáže povzbudiť ako energetický drink. Nesie označenie OP (Orange Pekoe), z čoho vyplýva, že sa jedná o list ...

3.73 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS829m100


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Vietnam Tra Nam Sao OP 200 g

skladom 5+ kusov

7.00
Vietnam Tra Nam Sao OP 1000 g

skladom 5+ kusov

30.40
Vietnam Tra Nam Sao OP 50 g

skladom 5+ kusov

2.36


 
3.73

Vietnam Tra Nam Sao OP je vietnamský čaj, ktorý je radený k najsilnejším zeleným čajom na trhu . Svojim obsahom kofeínu prevyšuje kávu a je známe, že dokáže povzbudiť ako energetický drink . Nesie označenie OP (Orange Pekoe), z čoho vyplýva, že sa jedná o listový čaj z najjemnejších častí mladých výhonkov. Nálev je farby žltozelené, plné. Aróma je silne trávové a chuť bohatá a hutná , plne trávová s tónom trpkosti , na ktorú sa výnimočne dobre zvyká.

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako päť tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú až magické účinky. Spájaný je s mnohými rituálmi aj kultúrnymi tradíciami najmä v krajinách juhovýchodnej Ázie. Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Jedná sa o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu , podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov . Podporuje normálne zdravie srdca .

Odporúčaná príprava:
Tri čajové lyžičky (10 g) prelejeme 500 ml práve vriacej vody a lúhujeme 1- 3 min., potom scedíme. Z tohto čaju možno pripraviť až tri nálevy. S každým ďalším nálevom je vhodné dobu lúhovania predĺžiť až na 5 min. Ak sa nálev zdá byť dosť silný, množstvo čaju alebo dobu lúhovania znížime.

Zákonné zaradenie: Pravý čaj zelený

Zloženie: 100% Vietnam Tra Nam Sao OP.