Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Sencha China 200 g

Sencha China 200 g

Čaj Sencha China je preslávený čínsky zelený čaj Sencha japonského typu, ktorého spracovanie prebieha tzv. Japonskú metódou - okamžitým sparením. Nálev je výdatné farby žltozelenej až medovej, s vôňou mierne trávovo, prirodzenú. Chuť je veľmi vyvážená s náznakom ...

5.21 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 3 kusy

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Sencha China 50 g

skladom 5+ kusov

1.62
Sencha China 100 g

skladom 5+ kusov

3.02


 
5.21

Čaj Sencha China je preslávený čínsky zelený čaj Sencha japonského typu, ktorého spracovanie prebieha tzv. Japonskú metódou - okamžitým sparením. Nálev je výdatné farby žltozelenej až medovej, s vôňou mierne trávovo, prirodzenú . Chuť je veľmi vyvážená s náznakom sladkosti , s jemnou trpkosť a dotykom korenených tónov.

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako 5 tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú až magické účinky. Spájaný je s mnohými rituálmi aj kultúrnymi tradíciami najmä v krajinách juhovýchodnej Ázie. Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Jedná sa o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje normálne zdravie srdca.

Odporúčaná príprava:
Tri čajové lyžičky (9 g) prelejeme 500 ml vody s teplotou 75 ° C a lúhujeme 1-2 min., potom scedíme. Z tohto čaju možno pripraviť až tri nálevy. S každým ďalším nálevom je vhodné dobu lúhovania predĺžiť o jednu minútu.

Zákonné zaradenie: Pravý čaj zelený

Zloženie: 100% Sencha China