Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Horiace zeleň - Yong XI Huo Qing 200 g

Horiace zeleň - Yong XI Huo Qing 200 g

Yong Xi Huo Qing čiže Horiace zeleň je najvyššia trieda pravého zeleného čaju, ktorý pochádza z Číny, z provincie Anhui. Vďaka tvaru a farbe zvinutých listov je vzhľadovo porovnateľný s čajom Gunpowder. Horiace zeleň je starostlivo spracovaná z prvých dvoch svr ...

22.77 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS243m200


skladom 4 kusy


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Horiace zeleň - Yong XI Huo Qing 70 g

skladom 5+ kusov

8.33
Horiace zeleň - Yong XI Huo Qing 400 g

skladom 1 kus

45.21


 
22.77

Yong Xi Huo Qing čiže Horiace zeleň je najvyššia trieda pravého zeleného čaju, ktorý pochádza z Číny, z provincie Anhui. Vďaka tvaru a farbe zvinutých listov je vzhľadovo porovnateľný s čajom Gunpowder.

Horiace zeleň je starostlivo spracovaná z prvých dvoch vrchných lístkov , čo zaručuje najvyššia akosť a vynikajúcu chu ť výsledného náleve. Silná, ale zároveň lahodná chuť je sprevádzaná súhrou trpkosti a sladkosti . Nálev je farby zelenkasté až žltozelené s charakteristickým, kvetinovou arómou. Pri príprave čaj prekvapuje veľmi rýchlym rozvíjaním perál, ktoré pripomína horenie. Odtiaľ pochádza názov "horiace zeleň".

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako 5 tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú až magické účinky. Spájaný je s mnohými rituálmi aj kultúrnymi tradíciami najmä v krajinách juhovýchodnej Ázie. Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Jedná sa o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje normálne zdravie srdca.

Odporúčaná príprava:
Tri až štyri čajové lyžičky (6-8 g) čaju vložíme do kanvičky a prelejeme 500 ml vody s teplotou 80 ° C. Necháme lúhovať 2-3 min. Z tohto čaju možno pripraviť 3 nálevy. S každým ďalším nálevom predlžujte dobu lúhovania o 1 min. S dobou lúhovania, teplotou vody a množstvom čaju odporúčame experimentovať.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý zelený

Zloženie: 100% Yong Xi Huo Qing - Horiace zeleň