Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Tento produkt nie je aktuálne v našej ponuke. Môžete sa ale pozrieť na naše ďalšie tovar
Lung Ching - Dračia studňa 250 g

Lung Ching - Dračia studňa 250 g

Lung Ching alebo tiež Long Jing je pravý zelený čaj, ktorý je radený medzi najušľachtilejšie čínske čaje a je považovaný za národný nápoj. Ide o špecialitu oblasti Če-t'iang. Salvia Paradise® vám prináša čaj z jarnej úrody, ktorá zaisťuje najkvalitnejšie ...

Ďalšie informácie >

22.81 €

V ponuke opäť od augusta

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Lung Ching - Dračia studňa 150 g

skladom 4 kusy

15.75 €
14.17
Lung Ching - Dračia studňa 70 g

skladom 5+ kusov

7.59 €
6.83


 
22.81

Lung Ching alebo tiež Long Jing je pravý zelený čaj, ktorý je radený medzi najušľachtilejšie čínske čaje a je považovaný za národný nápoj . Ide o špecialitu oblasti Če-t'iang. Salvia Paradise® vám prináša čaj z jarnej úrody , ktorá zaisťuje najkvalitnejšie čaj.
Spracovanie prebieha ručne a následne sa čajové lístky nechajú opražiť na veľkých panviciach. Tento proces dodáva výslednému náleve krásne orieškovú chuť. Nálev je farby svetlo žlté so sviežou sladkastou chuťou a minimálne trpkosť. Aróma je intenzívna a upokojujúce.

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako 5 tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú až magické účinky. Spájaný je s mnohými rituálmi aj kultúrnymi tradíciami najmä v krajinách juhovýchodnej Ázie. Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Jedná sa o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje normálne zdravie srdca.

Odporúčaná príprava:
Tri až štyri čajové lyžičky (6-8 g) prelejeme 500 ml vody s teplotou 75 ° C a lúhujeme 1-2 min., potom scedíme. Z tohto čaju možno pripraviť až tri nálevy. S každým ďalším nálevom je vhodné dobu lúhovania predĺžiť o jednu minútu.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý zelený

Zloženie: 100% Lung Ching