Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Japan Sencha 50 g

Japan Sencha 50 g

Japan Sencha je špičkový japonský tradičný čaj, ktorý je pestovaný na otvorených plantážach. Vyznačuje sa až 2 cm dlhými plochými lístky tmavo smaragdovej farby. Na japonských trhoch Sencha zaberá až 80% ponuky. Je vhodná ako pre bežné príležitosti, t ...

Ďalšie informácie >

5.37 €
5.05 €

5.05 €, zľava 6%, ušetríte 0.32 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS539m50


skladom 5 kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Japan Sencha 200 g

skladom 1 kus

19.4 €
18.23
Japan Bancha 50 g

skladom 5+ kusov

3.7 €
3.48


 
5.05

Japan Sencha je špičkový japonský tradičný čaj, ktorý je pestovaný na otvorených plantážach. Vyznačuje sa až 2 cm dlhými plochými lístky tmavo smaragdovej farby. Na japonských trhoch Sencha zaberá až 80% ponuky. Je vhodná ako pre bežné príležitosti, ako aj pre tých výnimočné. Nálev je svetlo zelenej farby s lákavým arómou pripomínajúcim trávnatú lúku jarného rána . V chuti nachádzame japonskú prírodu s náznakom horkosti a jemné trpkosť, ktorá sa dobou lúhovania zintenzívňuje. Dozvuk je ladený do sladkých tónov .

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako päť tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú až magické účinky. Spájaný je s mnohými rituálmi aj kultúrnymi tradíciami najmä v krajinách juhovýchodnej Ázie. Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Jedná sa o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu , podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov . Podporuje normálne zdravie srdca .

Odporúčaná príprava:
Tri čajové lyžičky (9-10 g) prelejeme 500 ml vody s teplotou 70 ° C a lúhujeme 1-2 min., potom scedíme. Z tohto čaju možno pripraviť až tri nálevy. S každým ďalším nálevom je vhodné dobu lúhovania predĺžiť o jednu minútu. S teplotou a dobou lúhovania odporúčame experimentovať. Japan Sencha má vynikajúci prvý nálev i pri zaliatí vodou nižšie teploty, napr. 50 ° C.

Zákonné zaradenie: Pravý čaj zelený

Zloženie: 100% Japan Sencha.