Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Japan Genmaicha - ryžový čaj 200 g

Japan Genmaicha - ryžový čaj 200 g

Japan Genmaicha je zmes pravého zeleného čaju Bancha s prudko opraženou hnedou ryžou zvanú genmai. Čaj býva prezývaný ako "popcorn tea", pretože pražená ryža pri spracovaní popraská, a pripomína tak popcorn. V origináli znie Genmaicha ako "čaj hnedej ryže ...

14.27 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS497m200


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Japan Genmaicha - ryžový čaj 50 g

skladom 5+ kusov

3.77
Japan Genmaicha - ryžový čaj 400 g

skladom 2 kusy

27.73


 
14.27

Japan Genmaicha je zmes pravého zeleného čaju Bancha s prudko opraženou hnedou ryžou zvanú genmai. Čaj býva prezývaný ako "popcorn tea" , pretože pražená ryža pri spracovaní popraská, a pripomína tak popcorn. V origináli znie Genmaicha ako "čaj hnedej ryže" a je považovaný za ľudový čaj, ktorý je dostupný pre všetkých. Má nízky obsah kofeínu a je známe, že v Japonsku ho podávajú aj deťom v školách na desiatu. Vďaka pražené ryžu má zaujímavú orieškovú chuť s nádychom ľahkej horkosti . Nálev je farby svetlo žltej, až zelené, aróma je trávové a decentne sladkasté.

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako päť tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú až magické účinky. Spájaný je s mnohými rituálmi aj kultúrnymi tradíciami, najmä v krajinách juhovýchodnej Ázie. Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Jedná sa o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu , podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov . Podporuje normálne zdravie srdca.

Odporúčaná príprava:
Dve čajové lyžičky (8-10 g) prelejeme 500 ml vody s teplotou 70 ° C a lúhujeme 1 min., potom scedíme a podávame. Z tohto čaju možno pripraviť až tri nálevy. S každým ďalším nálevom predlžujeme dobu lúhovania o jednu minútu.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý zelený ochutený

Zloženie: Japan Bancha, pražená ryža.