Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Japan Bancha 100 g

Japan Bancha 100 g

Japan Bancha je základný čaj, ktorý možno nájsť v každej japonskej domácnosti. Niekedy je označovaný za čaj trojročný, čo je odvodené od veku listov, ktoré sú pre jeho výrobu zberajú. Bancha sa vyznačuje vyšším množstvom trieslovín a nižším obsahom kofeínu, dík ...

6.50 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS258m100


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Japan Bancha 50 g

skladom 5+ kusov

3.35
Japan Bancha 180 g

skladom 5+ kusov

11.22


 
6.50

Japan Bancha je základný čaj, ktorý možno nájsť v každej japonskej domácnosti. Niekedy je označovaný za čaj trojročný, čo je odvodené od veku listov, ktoré sú pre jeho výrobu zberajú. Bancha sa vyznačuje vyšším množstvom trieslovín a nižším obsahom kofeínu, vďaka tomu je možné ho ponúknuť aj deťom . Hodí sa k celodennému popíjanie. Je vyrábaný najmä z väčších a starších listov na nízkych vetvičkách čajovníka. Nálev má žltozelenú farbu, príjemnú vôňu a decentne sladkastú, trávovo, ľahko zvieravú a sviežu chuť.

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako 5 tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú až magické účinky. Spájaný je s mnohými rituálmi aj kultúrnymi tradíciami najmä v krajinách juhovýchodnej Ázie. Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Jedná sa o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje normálne zdravie srdca.

Odporúčaná príprava:
Dve až tri čajové lyžičky (5 g) prelejeme 500 ml vody s teplotou 80 ° C a lúhujeme 1-2 min., potom scedíme. Z tohto čaju možno pripraviť až tri nálevy. S každým ďalším nálevom je vhodné dobu lúhovania predĺžiť o jednu minútu.

Zákonné zaradenie: Pravý čaj zelený

Zloženie: 100% Japan Bancha