Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Gunpowder special - Zhu Cha 200 g

Gunpowder special - Zhu Cha 200 g

Gunpowder je pravý zelený čaj, ktorého názov možno preložiť ako strelný prach alebo perlový čaj. Jeho výroba prebieha najmä v Číne a na Taiwane. Jedná sa o výbornú sortu klasického čínskeho čaju, ktorého lístočky sú zvinuté do malých guličiek, ktoré sa po ...

6.82 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Gunpowder special - Zhu Cha 100 g

skladom 5+ kusov

3.81
Gunpowder special - Zhu Cha 500 g

skladom 5+ kusov

15.11
Gunpowder special - Zhu Cha 1000 g

skladom 5+ kusov

26.26


 
6.82

Gunpowder je pravý zelený čaj, ktorého názov možno preložiť ako strelný prach alebo perlový čaj. Jeho výroba prebieha najmä v Číne a na Taiwane. Jedná sa o výbornú sortu klasického čínskeho čaju, ktorého lístočky sú zvinuté do malých guličiek, ktoré sa po zaliatí horúcou vodou samovoľne rozvíja.
Gunpowder je veľmi obľúbený v západných krajinách a má silné povzbudzujúce účinky . Vďaka dokonalému zvinutie si lepšie uchováva svoju typickú arómu a menej nasáva okolité pachy. Nálev je farby žltozelené, vôňa je decentne trávová a chuť atraktívny s ľahkým nádychom trpkosti .

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako 5 tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú až magické účinky. Spájaný je s mnohými rituálmi aj kultúrnymi tradíciami najmä v krajinách juhovýchodnej Ázie. Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Jedná sa o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje normálne zdravie srdca.

Odporúčaná príprava:
Jednu alebo dve čajové lyžičky (cca 5 g) čaju prelejeme 500 ml vody o teplote 75-85 ° C. Lúhujeme 2 min., Potom scedíme. Z tohto čaju možno pripraviť až 3 nálevy a je odolnejšia proti přelouhování, ktoré spôsobuje nepríjemné zhorknutie čaju.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý zelený

zloženie: 100% Gunpowder special - Zhu cha