Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Chun Mee special - vzácne obočie 250 g

Chun Mee special - vzácne obočie 250 g

Chun mee special je pravý zelený čaj, ktorý je veľmi populárny v Číne a pre svoje špecifiká aj po celom svete. Vyrábaný je prevažne v Číne, ale aj na Taiwane, v Indii i Indonézii. Názov "vzácne obočie" sa odvodil od tvaru listu, do ktorého je zvinutý. Nálev j ...

Ďalšie informácie >

9.82 €
8.83 €

8.83 €, zľava 10%, ušetríte 0.99 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS238m250


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 1 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Chun Mee special - vzácne obočie 50 g

skladom 5+ kusov

2.92 €
2.63
Chun Mee special - vzácne obočie 100 g

skladom 5+ kusov

4.23 €
3.81


 
8.83

Chun mee special je pravý zelený čaj, ktorý je veľmi populárny v Číne a pre svoje špecifiká aj po celom svete. Vyrábaný je prevažne v Číne, ale aj na Taiwane, v Indii i Indonézii. Názov "vzácne obočie" sa odvodil od tvaru listu, do ktorého je zvinutý. Nálev je žltej farby s veľmi lákavým arómou. Chuť je výrazná, sladkastá a svieža . Zaznamenať možno tón trpkosti, ktorého silu ovplyvňuje najmä doba lúhovania.

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako päť tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú až magické účinky. Spájaný je s mnohými rituálmi aj kultúrnymi tradíciami najmä v krajinách juhovýchodnej Ázie. Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Jedná sa o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu . Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu , podporuje stav kostí a kože . Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti , je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov . Podporuje normálne zdravie srdca .

Odporúčaná príprava:
Tri alebo štyri čajové lyžičky (6-8 g) čaju prelejeme 500 ml vody o teplote 80 ° C. Lúhujeme 2 min., Potom scedíme. Z tohto čaju možno pripraviť tri nálevy. S každým ďalším nálevom predlžujte dobu lúhovania cca o 1-2 min.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý zelený

Zloženie: 100% Chun mee special.