Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Vilcacora mletá kôra 90g

Vilcacora mletá kôra 90g

Mletá kôra v prášku pre ľahké použitie Vilcacora, v španielčine známa ako Uňa de Gato (v preklade "mačací pazúr"), je kráľovnou medzi peruánskymi bylinami a jednou z hlavných zložiek všetkých fytoterapeutických kúr. Vilcacora je rastlina pôvodom z Južnej Ameriky ...

5.93 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov


 
Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
5.93

Mletá kôra v prášku pre jednoduché použitie

Vilcacora, v španielčine známa ako Uňa de Gato (v preklade "mačací pazúr"), je kráľovnou medzi peruánskymi bylinami a jednou z hlavných zložiek všetkých fytoterapeutických kúr.

Vilcacora je rastlina pôvodom z Južnej Ameriky, konkrétne z oblasti Peruánskych Ánd. Popínavá rastlina, niekedy označovaná za lianu, dorastajúci dĺžky 30 m, dosahuje svoje zrelosti až po cca 20 rokoch. Až vtedy je Uňa de Gato vhodná pre fytoterapeutickej využitie. V tradičnom liečiteľstve domorodých kmeňov Južnej Ameriky je vilcacora známa už 2000 rokov. Pre západný svet bola objavená až v r. 1972 príbehom uzdraveného plantážnik Dona Luisa, kedy sa začala predávať po celej Latinskej Amerike. V r. 1974 začala na objasnenie farmakologických vlastností systematicky pracovať rakúska výskumná skupina s Klausom Keplingera.

Dávna legenda najväčšieho peruánskeho domorodého kmeňa Ashaninka rozpráva o vilcacore príbeh jej nájdenie takto: Lovec kmeňa Ashaninka sa vydal do pralesa zabezpečiť potravu pre svoju rodinu. Po dlhom a namáhavom lovu bol však stále bez jediného úlovku a pralesom sa potácal len zo zvyšku svojich síl. Vtom zazrel pumu, ako svojimi pazúrmi príliš roztvára lianu a pije miazgu, ktorá z nej vyteká. Potom puma naplnená novou silou ulovila srnca. Lovec nasledoval príklad pumy, tiež sa napil miazgy zázračné liany a zaspal. Po prebudení zistil, že je plný sily a ihneď ulovil veľkého pásavca. Od tých čias je vilcacora uznávaná ako svätá rastlina. Ashaninkovia verí, že objavenie vilcacory nie je náhoda, ale im ju ukázal boh, a to prostredníctvom pumy, ktorú od tej doby prestali loviť a začali uctievať.

Možno vďaka tejto legende nesie vilcacora v španielčine názov Uňa de Gato. Skôr je však názov odvodený od zahnutých tŕňov rastúcich na liane, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú práve mačacie pazúriky. Zo všetkých rastlín rodu Uncaria sú však len dve (Uncaria guinansis a Uncaria tomenthosa), ktoré sa užívajú vo fytoterapii. Uncaria tomenthosa obsahuje účinnejšie látky a pre svoj väčší rozsah použitia je preferovaná.

Požitie: Užívanie vilcacory má význam predovšetkým pre náš imunitný systém. Podporuje jeho spôsobilosť na prirodzenej obranyschopnosti. Pozitívne totiž pôsobí na proces fagocytózy. Tento imunitný systém bráni rozšíreniu v tele nežiaducich cudzích látok a pohlcuje staré alebo poškodené bunky. Kvôli imunostimulačným vlastnostiam je preto nevhodné užívať vilcacoru po transplantácii orgánov alebo pri gravidite. Vilcacora by totiž mohla podporiť domnienku imunitného systému nášho organizmu, že sa jedná o telu cudzie bunky a mohla by mať snahu tieto cudzie bunky zlikvidovať. Medzi ďalšie uvádzané pozitívne účinky Uncaria tomenthosy patrí udržiavanie zdravia našich kĺbov . Predovšetkým starší ľudia alebo ľudia preťažujúce svoje kĺby, napr. Pri niektorých športoch, by mali užívať vilcacoru ako doplnok svojho životného štýlu.

Odporúčané dávkovanie a spôsob použitia: Čajovú lyžičku rozmiešame v menšom množstvo vody. Vytvorí sa pasta, ktorú ďalej doředíme vodou. Užívame 3 × denne.

TIP na prípravu: Požadované množstvo najprv vložíme do pohára, pridáme iba 2 × viac vody, než je obsah prášku a rozmiešame na hustú pastu. Túto pastu už ľubovoľne rozriedime tekutinou. Týmto spôsobom nevznikajú hrudky.

Upozornenie: Neodporúča sa tehotným, dojčiacim ženám, deťom do 3 rokov a ľuďom pred alebo po transplantácii orgánov. Domorodé peruánskej kmene využívali odvar z vilcacory aj ako antikoncepciu a nie je teda vhodná pre ženy pokúšajúce sa o otehotnenie. Nenahrádza pestrú stravu. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Doplnok stravy