Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Štetka lesná koreň mletý 50g

Štetka lesná koreň mletý 50g

Štetka lesná - Dipsacus fullonum - mletý koreň. Výhodou prášku je veľmi jednoduchá príprava. Štetka planá je statná dvojročná rastlina dorastajúca do výšky až dva metre. Nachádzame ju pozdĺž ciest, na pastvinách, rumoviskách, priekopách, zbúranísk či na okrajoch l ...

7.48 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1586


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
7.48

Štetka lesná - Dipsacus fullonum - mletý koreň. Výhodou prášku je veľmi jednoduchá príprava.

Štetka planá je statná dvojročná rastlina dorastajúca do výšky až dva metre. Nachádzame ju pozdĺž ciest, na pastvinách, rumoviskách, priekopách, zbúranísk či na okrajoch lesov a křovišť.

Okrem severnej časti sa vyskytuje po celej Európe, ale aj v Predkaukazsko, Malej Ázii a Iránu. Využiteľnú časťou je koreň , ktorý sa užíva vnútorne. Kvetenstvo je fialové, niekedy až biele, kužeľovité, pichľavé a až štyri palce vysoké. Samotný kvet chráni obohateného listene, ktoré okolo neho vytvára ochrannú klietku. Kvitne od júla do septembra, odkvitnuté strbouly sú s veľkou obľubou využívané do kvetinových väzieb a vencov ako ozdoba.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Jednu čajovú lyžičku prášku rozmiešame vo vode a vypijeme. Užívame 3 × denne.

TIP na prípravu: Do pohára s práškom pridáme iba 2 × viac vody než prášku
a rozmiešame na pastu, ktorú rozriedime tekutinou - nevznikajú hrudky.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu