Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Quinoa mletá 250 g

Quinoa mletá 250 g

Quinoa je známa pod českým názvom mrlík čilský (lat. Chenopodium quinoa). Rastlina býva často považovaná za obilninu, jedná sa však o tzv.pseudoobilovinu. Jednou z jej výhod je, že neobsahuje žiadny lepok. Je tak potravinou, ktorú si s chuťou môžu ob ...

3.69 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS448


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
3.69

Quinoa je známa pod českým názvom mrlík čilský (lat. Chenopodium quinoa). Rastlina býva často považovaná za obilninu, jedná sa však o tzv.pseudoobilovinu. Jednou z jej výhod je, že neobsahuje žiadny lepok . Je tak potravinou, ktorú si s chuťou môžu obohatiť svoj jedálniček aj celiaci, teda ľudia dodržujúci bezlepkovú diétu, alebo ju využiť ako spestrenie jedálnička. Výbornou alternatívou k doplneniu potrebných živín môže byť taktiež pre vegetariánov či vegánov.

Quinoa je plodina pochádzajúce z oblasti peruánskych Ánd. Tu je pestovaná už 5 000 rokov. V časoch Inkov bola druhou základnou potravinou. Názov quinoa znamená v jazyku Inkov "matka zrná", čo vypovedá o postavení, aké quinoa u pôvodných obyvateľov Peru mala. Kolonizáciou bola potravina vytlačená a Európania nahradili quinou klasickými obilninami. V posledných rokoch, po vzostupu dopytu po zdravej strave najmä v Severnej Amerike a Európe, dochádza opäť k návratu plodiny do pôvodných oblastí Južnej Ameriky, kde stále vzrastá jej objem pestovanie a vývozu.

Mletú quinou možno využiť ako alternatívu polohrubej múky pšeničnej. Užívame pri pečení, zahusťovanie omáčok či polievok.

Nutričné ​​hodnoty:

Nutričné ​​hodnoty v 100 g

Energetická hodnota

1 549 kJ / 370 kcal

Bielkoviny

16,5 g

Tuky

6,0 g

- z toho nasýtené mastné kyseliny

0,5 g

Sacharidy

64,0 g

- z toho cukry

5,0 g

Vláknina

7,0 g

Soľ

0 g

Surovina pre individuálne použitie