Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Púpava lekárska koreň mletý 100g

Púpava lekárska koreň mletý 100g

Púpava čiže púpava lekárska je bylina dorastajúca do výšky až 40 cm. Jedná sa o prehistoricky starou a veľmi známu rastlinu, ktorá je hojne rozšírená po celom území Slovenskej republiky, preto je tiež často považovaná za rastlinu burinnou. V tradičnej ...

3.99 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
3.99

Púpava čiže púpava lekárska je bylina dorastajúca do výšky až 40 cm. Jedná sa
o prehistoricky starú a veľmi známu rastlinu, ktorá je hojne rozšírená po celom území Slovenskej republiky, preto je tiež často považovaná za rastlinu burinnou.

V tradičnej medicíne je však púpavový koreň veľmi cenený a je vhodný najmä pre udržanie normálnych tráviacich funkcií - pôsobí ako prebiotikum . Púpava lekárska sa ďalej používa ako účinný antioxidant , podporuje pečeňové a žalúdočné funkcie , je vhodná pre udržanie normálneho stavu močového systému . Užívanie smetankového koreňa je doporučované pre podporu tráviaceho traktu . Koreň je často súčasťou bylinných zmesí. Púpava lekárska pôsobí protizápalovo a má vplyv na metabolizmus sacharidov.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v herbári.

Tradičné použitia:
Jednu čajovú lyžičku prášku rozmiešame vo vode a vypijeme. Užívame 2 × denne.

TIP na prípravu: Do pohára s práškom pridáme iba 2 × viac vody než prášku a rozmiešame na pastu, ktorú rozriedime tekutinou - nevznikajú hrudky.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu