Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Ľanové semienko mleté ​​300 g

Ľanové semienko mleté ​​300 g

Ľan siaty je jednoročná bylina dorastajúca do výšky až 1,2 m. Pestovanie je predovšetkým pre svoje olejnaté semená, ale aj pre ľanové vlákno. Pochádza z oblasti medzi východným Stredomorím a Indiou. Charakteristické sú pre neho svetlo modré päťpočetné kvietky pretkané tmav ...

3.47 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Ľanové semienko mleté ​​100 g

skladom 5+ kusov

1.85
Ľanové semienko mleté ​​1000 g

skladom 5+ kusov

12.26


 
3.47

Ľan siaty je jednoročná bylina dorastajúca do výšky až 1,2 m. Pestovanie je predovšetkým pre svoje olejnaté semená , ale aj pre ľanové vlákno. Pochádza z oblasti medzi východným Stredomorím a Indiou. Charakteristické sú pre neho svetlo modré päťpočetné kvietky pretkané tmavo modrými žilkami.

Užívanie ľanového semienka podporuje a uľahčuje trávenie , uplatňuje sa pri kontrole telesnej hmotnosti . Má pozitívny vplyv na menopauzálny komfort , funkciu pŕs a prostaty.

Vzhľadom k tomu, že u nás nie je bežná konzumácia rýb (predovšetkým morských) v takom meradle, aby sme plne pokryli potrebu určitých látok, navyše pri možnej kontaminácii morských rýb ortuťou a ťažkými kovmi, je ľanové semienko istotou a tiež vhodnou alternatívou pre vegetariánov a vegánov.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č . 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Jednu čajovú lyžičku prášku rozmiešame vo vode a vypijeme. Užívame 2-3 × denne. Veľmi vhodné je pridávať prášok do ciest, koktailov či ako posyp na šaláty.

TIP na prípravu: Do pohára s práškom pridáme iba 2 × viac vody než prášku
a rozmiešame na pastu, ktorú rozriedime tekutinou - nevznikajú hrudky.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu