Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Kozlík lekársky koreň mletý 100g

Kozlík lekársky koreň mletý 100g

Kozlík lekársky - Valeriana officinalis - jemne namleté ​​na prášok. Výhodou prášku je veľmi jednoduchá príprava. Kozlík lekársky je trvalka vysoká až 1,5 m vyskytujúce sa v priekopách, krovinách a vlhkých pôdach. Medzi známe ľudové názvy patria mačacie koreň či b ...

Ďalšie informácie >

5.58 €
5.25 €

5.25 €, zľava 6%, ušetríte 0.33 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1166


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí


 
5.25

Kozlík lekársky - Valeriana officinalis - jemne namleté ​​na prášok. Výhodou prášku je veľmi jednoduchá príprava.

Kozlík lekársky je trvalka vysoká až 1,5 m vyskytujúce sa v priekopách, krovinách a vlhkých pôdach. Medzi známe ľudové názvy patria mačacie koreň či baldrián. Známe sú baldriánské kvapky, ktoré sú vyrobené práve z koreňa valeriány lekárskej.

Podáva sa prednostne pri stavoch nervozity, úzkosti či vzrušenie . Prispieva ku schopnosti relaxovať a udržiavať duševné zdravie . Blahodarne pôsobí na kardiovaskulárny systém , udržuje normálnu hladinu krvného tlaku u ľudí so sklonmi k tlaku zvýšenému. Valeriána lekárska prispieva k udržaniu prirodzeného zdravie tráviaceho traktu. Pri malých dávkach podporuje kognitívne funkcie .

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Odporúčané dávkovanie a spôsob prípravy: Pol čajovej lyžičky jemne namletého koreňa valeriány lekárskej rozmiešame vo vode a vypijeme. Užívame 2 × denne.

TIP na prípravu: Požadované množstvo najprv vložíme do pohára, pridáme iba 2 × viac vody, než je obsah prášku, a rozmiešame na hustú pastu. Túto pastu už ľubovoľne rozriedime tekutinou. Týmto spôsobom nevznikajú hrudky.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu