Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Cola acuminata - mleté ​​kolový orech 250 g

Cola acuminata - mleté ​​kolový orech 250 g

Cola acuminata patrí do rodiny Malvaceae. Ponúkame vám kolesový orech v práškovej, najlepšie stráviteľnej forme. Orechy zo strednej Afriky sú známe po celom svete ako stimulant. Kolesový orech je používaný predovšetkým pre svoje povzbudzujúce účinky, ktoré možno pripísať ...

17.03 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov


 
Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 1 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Cola acuminata - mleté ​​kolový orech 50 g

skladom 5+ kusov

4.53
Cola acuminata - mleté ​​kolový orech 1000 g

skladom 4 kusy

45.62


 
17.03

Cola acuminata patrí do rodiny Malvaceae. Ponúkame vám kolesový orech v práškovej , najlepšie stráviteľnej forme . Orechy zo strednej Afriky sú známe po celom svete ako stimulant.

Kolesové orech je používaný predovšetkým pre svoje povzbudzujúce účinky , ktoré možno pripísať predovšetkým kombináciu látok v ňom obsiahnutých, napr. k ofeinu .

Kofeín pomáha zvýšiť bdelosť, prispieva k navýšeniu vytrvalostného výkonu, pomáha zlepšiť koncentráciu. Korene prispieva k zvýšeniu kapacity odolnosti a k ​​zníženiu vnímanej námahy pri vydávaní úsilie pri cvičení.

Vlastnosti kofeínu z kolesového orecha ocenia ľudia v zamestnaní s náročným psychickým, ale aj fyzickým vypätím, alebo študenti v časoch náročných skúšok. Kolesový orech je vhodný pri udržiavaní hmotnosti na normálnu výšku.

Zaujímavosťou je, že kolesový orech býval súčasťou pôvodnej receptúry najznámejšieho amerického nápoja Coca Coly. Názov nápoja je odvodený od dvoch pôvodných zložiek koky a kolesového orecha. Kolovník slúžil predovšetkým ako zdroj kofeínu zaisťujúci stimulačné účinky nápoja. V súčasnej dobe Coca Cola už kolesový orech ani výťažky z koky neobsahuje a kofeín a dochucovanie zložky sú zabezpečované umelo. Kolesový orech je však naďalej používaný ako dochucovadlo v potravinárskom priemysle alebo ako stimulant v podobe doplnkov stravy. Výnimkou nie sú energetické nápoje, ktoré využívajú prírodných povzbudzujúcich vlastností Coly acuminata.

Obsahuje kofeín cca 3 g / 100 g. Maximálna odporúčaná denná dávka kofeínu je 200 mg / 6 g Coly acuminata denne.

Nálev vyrobený preliatím vriacej vody má tmavo hnedú farbu a vynikajúce sladkastú, kolu pripomínajúce chuť. Z 50 g možno urobiť až 30 povzbudzujúcich šálok.

Tradičné použitia: Jednu až dve čajové lyžičky prášku prelejeme 300 ml vriacej vody a necháme 10-15 min. lúhovať (vodu môžeme nahradiť mliekom). Nemusíme cedit, väčšina prášku sa rozpustí a len malá časť sa usadí na dne.

Od nášho spokojného zákazníka sme dostali tip na prípravu: Jednu lyžičku zalejeme 250 ml horúceho mlieka a dosladíme. Vznikne nápoj jemnej chuti, silne povzbudzujúce. Taktiež je možné preliať horúcou vodou a ľahko zriediť mliekom, chuť sa výrazne zjemní.

Upozornenie: Príznaky predávkovania sú podobné ako u kávy, a to nepokoj a nespavosť. Neprekračujte denné dávkovanie. Vzhľadom na obsah kofeínu nie je vhodné pre tehotné, dojčiace ženy a deti. Uchovajte mimo dosahu detí. Uskladnenie v chlade spomaľuje degradáciu účinných látok.

Cena porovnateľná s kvalitnou kávou, účinok diametrálny a dlhodobejšie!

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu