Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Baobab prášok BIO 100 g

Baobab prášok BIO 100 g

Prášok z dužiny BIO plodov baobabu - vynikajúca citrónová chuť. Baobab BIO obsahuje vlákninu, vitamín B1 a B6. Je bohatým zdrojom prírodného vitamínu C a je bez tuku. Vitamín C prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným ...

6.37 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
6.37

Prášok z dužiny BIO plodov baobabu - vynikajúca citrónová chuť.

Baobab BIO obsahuje vlákninu, vitamín B1 a B6. Je bohatým zdrojom prírodného vitamínu C a je bez tuku. Vitamín C prispieva k normálnej funkciu imunitného systému , k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom , k zníženiu vyčerpania a únavy . Vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa, podporuje normálny funkciu nervovej sústavy a prispieva k normálnej psychickej činnosti .

Dužina plodov afrického stromu Baobab (Adansonia digitata L.) priamo prekypuje nutričnými látkami, vďaka ktorých množstvo sa považuje za jednu z potravín budúcnosti. Prirodzene schne vnútri tvrdej šupky plodov a jednoduchým preosievaním sa z nej získava svetlunký prášok citrusovo kyslej chuti s jemnými tónmi karamelu .

Prášok BIO baobabu má veľmi široké využitie v príprave radu pokrmov a nápojov a vďaka svojmu zloženiu je schopný zásadným spôsobom vylepšiť nutričný profil potravín.

Baobab BIO obsahuje dostatočné množstvo potrebnej vlákniny - 45% obsahu v 100 g.


Obchod s baobabov má zásadný vplyv na život najchudobnejších ľudí v odľahlých oblastiach južnej Afriky. Za zber baobabu dostávajú spravodlivé odmeny. Tieto peniaze im mení životy a pomáhajú získať veci, ktoré my považujeme za samozrejmé (napr. Zdravotnú starostlivosť a vzdelanie). Z hľadiska dlhodobej udržateľnosti je dôležité, že hodnota, ktorú takto Baobab získava v očiach miestnych, ich vedie k väčšej starostlivosti a ochrane týchto stromov a okolie. V procese plánovania zberu a výroby sa využívajú tie najosvedčenejšie metódy šetrne obhospodarovaných lesov tak, aby bola produkcia baobabu možno aj v dlhodobom horizonte.

Tradičné použitie: Jednu lyžičku prášku rozmiešame vo vode a vypijeme. Užívame 1-2 × denne, avšak dávka nie je nijako obmedzená, jedná sa o ovocnú dužinu.

Baobab BIO sa výborne hodí do všetkých sladkých pokrmov i nápojov. Všetkým kulinárskym nápadom pridá ľahko kyslý citrusový šmak. Možno ho jednoducho miešať s vodou, ale ďaleko lepšie je primiešať ho do ovocných štiav alebo smoothies. Výborne sa hodí aj do dezertov, tort, marmelád, müsli, jogurtov a pod.

TIP na prípravu: Do pohára s práškom pridáme iba 2 × viac vody než prášku a rozmiešame na pastu , ktorú rozriedime tekutinou - nevznikajú hrudky.

Zloženie: 100% Adansonia digitata BIO.

Tabuľka nutričných hodnôt:

< td valign = 'top' width = '224'>

Tuky

< p> Nutričné ​​hodnoty v 100 g

v DD * (2 lyžičky = cca 10 g)

Energetická hodnota

1061 kJ / 254 kcal

106 kJ / 25 kcal

Bielkoviny

2,12g

0 g

Sacharidy

62,6 g

6,3 g

- z toho cukry

30,6 g

3g

<0,3 g < / td>

0 g

< p> - z toho nasýtené mastné kyseliny

0 g

0 g

Vláknina

45,50 g

4,6 g

Sodík

0 mg

0 mg

Vitamín B1 - Tiamín

8 mg

0,8 mg (72,7%) **

Vitamín B6

5,16 mg

0,51 mg (36,86%) ** < / tr>

Vitamín C

3 099 , 1 mg

309,9 mg (387,4%) **

* DD - denná dávka
**% RHP - referenčná hodnota príjmu

Surovina na prípravu bylinkového čaju a pre individuálne použitie.