Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Yacon - jakon list DMT: 9.10.2019 30 g

Yacon - jakon list DMT: 9.10.2019 30 g

Yacon čiže Jakon známy tiež pod lat. názvom Smallanthus sonchifolius je trváca rastlina dorastajúca do výšky až tri metre. Domovinou jej je Južná Amerika - Peru, Bolívia, Ekvádor a Kolumbia. Už po stáročia je súčasťou tradičnej peruánskej medicíny. Jej pr ...

Ďalšie informácie >

2.69 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1531m30


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Yacon - jakon list DMT: 9.10.2019 60 g

skladom 5 kusov

4.25


 
2.69

Yacon čiže Jakon známy tiež pod lat. názvom Smallanthus sonchifolius je trváca rastlina dorastajúca do výšky až tri metre. Domovinou jej je Južná Amerika - Peru , Bolívia, Ekvádor a Kolumbia. Už po stáročia je súčasťou tradičnej peruánskej medicíny. Jej prirodzeným prostredím je údolie And, možno ju nájsť vo výškach okolo 3 200 m nm Rastlina má tmavozelené ochlpené listy, kvetenstvo je drobné, farby žltej.

Využiteľnú časťou je list, ktorý sa užíva formou odvaru.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady ( ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné použitia:
Jednu až dve polievkové lyžice sušených listov prelejeme 750 ml studenej vody a privedieme k varu. Na miernom ohni povaríme 5 min. a necháme pár minút odstáť. Potom scedíme a rozdelíme do troch dávok, ktoré užijeme počas dňa.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu