Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Vilcacora - Uňa de Gato vnútorné kôra 1000 g

Vilcacora - Uňa de Gato vnútorné kôra 1000 g

Vilcacora, v španielčine známa ako Uňa de Gato (v preklade "mačací pazúr"), je kráľovnou medzi peruánskymi bylinami a jednou z hlavných zložiek všetkých fytoterapeutických kúr. Vilcacora je rastlina pôvodom z Južnej Ameriky, konkrétne z oblasti Peruánskych And ...

38.88 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS222m1000


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Vilcacora - Uňa de Gato vnútorné kôra 100 g

skladom 5+ kusov

4.22
Vilcacora - Uňa de Gato vnútorné kôra 200 g

skladom 5+ kusov

8.22


 
38.88

Vilcacora, v španielčine známa ako Uňa de Gato (v preklade "mačací pazúr"), je kráľovnou medzi peruánskymi bylinami a jednou z hlavných zložiek všetkých fytoterapeutických kúr.

Vilcacora je rastlina pôvodom z Južnej Ameriky, konkrétne z oblasti Peruánskych Ánd. Popínavá rastlina niekedy označovaná za lianu, dorastajúci dĺžky 30 m, dosahuje svoje zrelosti až po cca 20 rokoch. Až vtedy je Uňa de Gato vhodná pre fytoterapeutickej využitie. V tradičnom liečiteľstve domorodých kmeňov Južnej Ameriky je vilcacora známa už 2 000 rokov. Pre západný svet bola objavená až v r. 1972 príbehom uzdraveného plantážnik Dona Luisa, kedy sa začala predávať po celej Latinskej Amerike. V r. 1974 začala na objasnenie farmakologických vlastností systematicky pracovať rakúska výskumná skupina s Klausom Keplingera.

Dávna legenda najväčšieho peruánskeho domorodého kmeňa Ashaninka rozpráva o vilcacore príbeh jej nájdenie takto: Lovec kmeňa Ashaninka sa vydal do pralesa zabezpečiť potravu pre svoju rodinu. Po dlhom a namáhavom lovu bol však stále bez jediného úlovku. Pralesom sa potácal len zo zvyšku svojich síl, keď vtom zazrel pumu, ako svojimi pazúrmi príliš roztvára lianu a pije miazgu, ktorá z nej vyteká. Potom puma naplnená novou silou ulovila srnca. Lovec nasledoval príklad pumy, tiež sa napil miazgy zázračné liany a zaspal. Po prebudení zistil, že je plný sily a ihneď ulovil veľkého pásavca. Od tých čias je vilcacora uznávaná ako svätá rastlina. Ashaninkovia verí, že objavenie vilcacory nie je náhoda, ale im ju ukázal boh, a to prostredníctvom pumy, ktorú od tej doby prestali loviť a začali uctievať.

Možno vďaka tejto legende nesie vilcacora v španielčine názov Uňa de Gato. Skôr je však názov odvodený od zahnutých tŕňov rastúcich na liane, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú práve mačacie pazúriky. Zo všetkých rastlín rodu Uncaria sú však len dve (Uncaria guinansis a Uncaria tomenthosa) užívajú vo fytoterapii, z toho Uncaria tomenthosa obsahuje účinnejšie látky a pre svoj väčší rozsah použitia je preferovaná.

Použitie: Užívanie vilcacory má význam predovšetkým pre náš imunitný systém. Podporuje jeho spôsobilosť na prirodzenej obranyschopnosti. Pozitívne totiž pôsobí na proces fagocytózy. Tento imunitný systém bráni rozšíreniu v tele nežiaducich cudzích látok a pohlcuje staré alebo poškodené bunky. Kvôli imunostimulačným vlastnostiam je preto nevhodné užívať vilcacoru po transplantácii orgánov alebo pri gravidite. Vilcacora by totiž mohla podporiť domnienku imunitného systému nášho organizmu, že sa jedná o telu cudzie bunky a mohla by mať snahu tieto cudzie bunky zlikvidovať. Medzi ďalšie uvádzané pozitívne účinky Uncaria tomenthosy patrí udržiavanie zdravia našich kĺbov . Predovšetkým starší ľudia alebo ľudia preťažujúce svoje kĺby, napr. Pri niektorých športoch, by mali užívať vilcacoru ako doplnok svojho životného štýlu.

Dávkovanie a spôsob prípravy : Jednu lyžicu sušenej kôry vložiť do jedného litra studenej vody, priviesť k varu a nechať variť na miernom ohni 15-20 min. Odcedit a piť 3 × denne pohár odvaru.Odvar je farby červenej s viditeľnou iskrou a čistotou.

Kontraindikácie: Neodporúča sa tehotným, dojčiacim ženám, deťom do 3 rokov a ľuďom pred alebo po transplantácii orgánov. Domorodé peruánskej kmene využívali odvar z vilcacory aj ako antikoncepciu, nie je teda vhodná pre ženy pokúšajúce sa o otehotnenie.

Upozornenie: Nenahrádza pestrú stravu. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Skladovať na suchom a tmavom mieste.

Krajina pôvodu: Peru

Doplnok stravy

FAQ:

Prečo nedodávame kôru nasekanú na jemnejšie vlásočnice?

Je to z toho dôvodu, že v ilcacora dosahuje zrelosti až po cca 20 rokoch rastu , do tej doby neobsahuje dostatok účinných látok. Aby sme my a cez našu firmu aj vy, mali istotu, že vilcacora je dostatočného starobe, dodávame ju nasekanú na cca 1,5 cm kusy, kde je jasná hrúbka a skladba kôry. Len tak možno datovať starobe rastliny, a tým aj jej účinnosť. Všetky produkty z vilcacory, ktoré predávame, sú z dospelých, a teda účinných rastlín.

Uvoľní sa z väčších kusov vilcacory rovnaké množstvo účinnej látky ako z vlásočníc? < p> Odpoveď znie: áno. Po 20 minútach varu je odvar z byliny hotový, čo sa dá zistiť z jeho plné farby a silné chuti. Bylina je takto pripravovaná po stáročia.