Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Ubos 50 g

Ubos 50 g

Ubos (mombin žltý) je rýchlo rastúci strom dorastajúci do výšky až 24 m. Jeho domovinou sú nížinatej oblasti Amazónie. Kôra ubosu je hlboko ryhovaná a pri narušení z nej vyteká hnedá kvapalina, ktorá sa využíva ako lepidlo. Kvetenstvo je bielej farby a má p ...

4.52 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1280m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
4.52

Ubos (mombin žltý) je rýchlo rastúci strom dorastajúci do výšky až 24 m. Jeho domovinou sú nížinatej oblasti Amazónie. Kôra ubosu je hlboko ryhovaná a pri narušení z nej vyteká hnedá kvapalina, ktorá sa využíva ako lepidlo. Kvetenstvo je bielej farby a má príjemnú vôňu, plody možno prirovnať ku žltým slivkám s kyslou chuťou. Využiteľnú časťou ubosu je celý strom - listy, plody i kôra. Domorodí obyvatelia si strom obľúbili vďaka rýchlosti rastu, čo využijú hlavne pri zatienení svojich príbytkov. Ubos sa tradične užíva vnútorne formou odvaru , ale je vhodný aj pre vonkajšie použitie. Domorodí indiáni využívajú odvar z vnútorného lyka na oplachy poranenej kože i pri popáleninách.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné použitia:
Dve polievkové lyžice vnútorného lyka ubosu zalejeme jedným litrom studenej vody a privedieme k varu. Na miernom ohni povaríme asi 20 min., Necháme chvíľku odstáť a scedíme. Odvar rozdelíme do troch dávok, ktoré užívame pred jedlom.

Pre vonkajšie použitie: Odvar môžeme urobiť silnejšie, postihnuté miesto potierame 2-3 × denne.

Krajina pôvodu: Peru

Upozornenie : nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy či ženy plánujúce tehotenstvo.

Surovina pre prípravu bylinného čaju - náleve