Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Tulsa - bazalka posvätná vňať 50 g

Tulsa - bazalka posvätná vňať 50 g

Bazalka posvätná je známa už zo starého indického liečiteľstva ajurvédy. Jej účinky sú preverené tisícročiami. Priezvisko posvätná vypovedá, ako privilegované miesto táto jedinečná bylina zastáva. Ostatné názvy: Tulsa, Tulsi, tulasi. Bazalka posvätná neb ...

3.38 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS999m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Tulsa - bazalka posvätná vňať 25 g

skladom 5+ kusov

2.62
Tulsa - bazalka posvätná vňať 1000 g

skladom 5+ kusov

49.46


 
3.38

Bazalka posvätná je známa už zo starého indického liečiteľstva ajurvédy. Jej účinky sú preverené tisícročiami. Priezvisko posvätná vypovedá, ako privilegované miesto táto jedinečná bylina zastáva.

Ostatné názvy: Tulsa, Tulsi, tulasi.

Bazalka posvätná čiže Tulsa je viacročná byliny pôvodom z južnej Ázie. Tvorí krík dorastajúci výšky cca 30-60 cm. Plodom bazalky posvätné sú štyri malá hnedá semienka. Bylina má zelené alebo fialové lístky, bohaté na silice, šíriaci príjemné charakteristické arómu.

Predovšetkým v Indii má Tulsa svoje nezastupiteľné miesto a ako dokonca naznačuje jej názov, je spájaná s náboženskými obradmi. Bazalka posvätná predstavuje v hinduistickom náboženstve reinkarnáciu manželky boha Višnu. Je videná ako spojenie medzi naším a duchovným svetom. Symbolizuje tiež lásku a čistotu. Tradične je pestovaná na nádvorí hinduistických chrámov k očiste tela, rovnako populárny je pestovanie medzi bežným obyvateľstvom.

V ájurvéde, tradičnom liečiteľstve pôvodom z Indie, je bazalka posvätná známou bylinou. Prisudzujú sa jej antioxidačné vlastnosti. Tulsa podporuje imunitný systém , aby bol schopný prirodzenej obranyschopnosti . Bazalka posvätná prináša vitalitu, a to natoľko, že v starých ajurvédskych textoch je dokonca známa pod priezviskom "elixír života". Pozitívne pôsobenie má Tulsa na naše srdce , ktoré podporuje v zdravom fungovaní. Tulsa napomáha normálnemu zvládanie stresových situácií. Neopomenuteľné sú posilňujúce účinky bazalky posvätnej na náš dýchací systém . Normalizuje ho a u lehčuje vykašliavanie .

Pre vonkajšie použitie sú z Indonézie známe kúpele, pripravované z lístkov bazalky posvätnej, majúce sedatívne upokojujúce účinky . V kozmetickom priemysle je Tulsa používala pre svoje antiseptické vlastnosti na ošetrenie pleti .

Aromatické silice v nej obsiahnuté odpudzujú bodavý hmyz, vďaka čomu je používaná aj ako repelent. < p> Použitie: Využiteľnú časťou je vňať. Bazalka posvätná je podávaná v čerstvom i sušenom stave. Známe sú čaje, kúpele, odvary či korenie do jedál. Najmä v thajskej kuchyni je často používaná na ochutenie pokrmov z kuracieho, hovädzieho či rybieho mäsa.

Tradičné dávkovanie: Odporúčaná denná dávka činí cca 2-4 g denne.

Užívanie: Jedna lyžička na šálku. Zalejte vriacou vodou a nechajte lúhovať najmenej 3 minúty. Preceďte a pite teplé alebo chladné. Môžete osladiť. Ak chcete pripraviť ice tea, nechajte vychladiť a pridajte ľad. Pre maximálny účinok pite 3-4 šálky denne.

Upozornenie: Nenahrádza pestrú stravu. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Doplnok stravy