Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Tahuari - tahuwari 100 g

Tahuari - tahuwari 100 g

Tahuwari, lat. Tabebuia serratifolia je vysoký, mohutný strom dorastajúci do výšky až 35 m. Domovinou mu je Južná Amerika. Najstaršie stromy sa dožili 700 rokov, ale aj napriek tomu sa tahuwari do všeobecného povedomia dostal až na začiatku 19. storočia. Kmeň má v obvode ...

6.67 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 1 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Tahuari - tahuwari 1000 g

skladom 5 kusov

49.33
Tahuari - tahuwari 250 g

skladom 5+ kusov

15.24


 
6.67

Tahuwari, lat. Tabebuia serratifolia je vysoký, mohutný strom dorastajúci do výšky až 35 m. Domovinou mu je Južná Amerika. Najstaršie stromy sa dožili 700 rokov, ale aj napriek tomu sa tahuwari do všeobecného povedomia dostal až na začiatku 19. storočia. Kmeň má v obvode priemerne 3 m, kôra stromu je sivohnedá, drsná, popraskaná a akoby suchá, vnútri je mäkká, béžovo žltá, sladkastej chuti.

Drevo tahuwari je tvrdé, odolné a skôr sa používalo na výrobu lodí , lukov, zbraní a kopije. Listy sú elipsovité, krúti sa do rôznych tvarov, sú lesklé, farbou skôr hnedé. Kvetenstvo je krásne, tvarom zvončekovité, farbou zlatistej - občas sú kvety fialové alebo biele. Predmetom zberu je predovšetkým kôra, ale aj kvet a list.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím nájdite vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Jednu vrchovatú lyžicu sušenej kôry zalejeme 1 l studenej vody a privedieme k varu. Na miernom ohni a pod pokrievkou povaríme cca 12-20 min., Potom scedíme. Užívame 3 × denne pohár odvaru.

Upozornenie : Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, deti.

Krajina pôvodu : Peru

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu