Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Štetka lesná koreň 100 g

Štetka lesná koreň 100 g

Štetka planá čiže lesný je statná dvojročná rastlina dorastajúca do výšky až 2 m. Nachádzame ju pozdĺž ciest, na pastvinách, rumoviskách, priekopách, zbúranísk či na okrajoch lesov a křovišť. Okrem severnej časti sa vyskytuje po celej Európe, ale aj v Predkaukazsko, ...

11.70 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1520m100


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Štetka lesná koreň 1000 g

skladom 5+ kusov

83.54
Štetka lesná koreň 50 g

skladom 5+ kusov

6.61


 
11.70

Štetka planá čiže lesný je statná dvojročná rastlina dorastajúca do výšky až 2 m. Nachádzame ju pozdĺž ciest, na pastvinách, rumoviskách, priekopách, zbúranísk či na okrajoch lesov a křovišť. Okrem severnej časti sa vyskytuje po celej Európe, ale aj v Predkaukazsko, Malej Ázii a Iránu.

Využiteľnú časťou je koreň, ktorý sa zbiera na jeseň. Kvetenstvo je fialové, niekedy až biele, kužeľovité, pichľavé a až 4 palca vysoké. Samotný kvet chráni obohateného listene, ktoré okolo vytvára klietku. Kvitne od júla do septembra, odkvitnuté strbouly sú s veľkou obľubou využívané do kvetinových väzieb a vencov ako ozdoba.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Jednu polievkovú lyžicu sušeného koreňa vložíme do 750 ml studenej vody a privedieme k varu . Na miernom ohni povaríme 3-5 min. a necháme odstáť. Potom scedíme a takto pripravený odvar rozdelíme do troch dávok, ktoré užijeme počas dňa.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu