Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Štetka lesná koreň 50 g

Štetka lesná koreň 50 g

Štetka planá čiže lesný je statná dvojročná rastlina dorastajúca do výšky až 2 m. Nachádzame ju pozdĺž ciest, na pastvinách, rumoviskách, priekopách, zbúranísk či na okrajoch lesov a křovišť. Okrem severnej časti sa vyskytuje po celej Európe, ale aj v Predkaukazsko, ...

Ďalšie informácie >

7.59 €
6.83 €

6.83 €, zľava 10%, ušetríte 0.76 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1520m50


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Štetka lesná koreň 100 g

skladom 5+ kusov

13.43 €
12.09
Štetka lesná koreň 1000 g

skladom 5 kusov

95.89 €
86.30


 
6.83

Štetka planá čiže lesný je statná dvojročná rastlina dorastajúca do výšky až 2 m. Nachádzame ju pozdĺž ciest, na pastvinách, rumoviskách, priekopách, zbúranísk či na okrajoch lesov a křovišť. Okrem severnej časti sa vyskytuje po celej Európe, ale aj v Predkaukazsko, Malej Ázii a Iránu.

Využiteľnú časťou je koreň, ktorý sa zbiera na jeseň. Kvetenstvo je fialové, niekedy až biele, kužeľovité, pichľavé a až 4 palca vysoké. Samotný kvet chráni obohateného listene, ktoré okolo vytvára klietku. Kvitne od júla do septembra, odkvitnuté strbouly sú s veľkou obľubou využívané do kvetinových väzieb a vencov ako ozdoba.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Jednu polievkovú lyžicu sušeného koreňa vložíme do 750 ml studenej vody a privedieme k varu . Na miernom ohni povaríme 3-5 min. a necháme odstáť. Potom scedíme a takto pripravený odvar rozdelíme do troch dávok, ktoré užijeme počas dňa.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu