Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Stemona - BAI BU koreň 250 g

Stemona - BAI BU koreň 250 g

Stemona japonská - BAI BU - je jednoročná popínavá rastlina, pochádza z východnej a juhovýchodnej Ázie a z pomedzí oblasti severnej Australázia. Listy sú jednoduché, rôzne veľké, sediace alebo krátkou stopkou spojené so základným stonkou. Kvet je podlhovastý, ...

Ďalšie informácie >

13.91 €
13.08 €

13.08 €, zľava 6%, ušetríte 0.83 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS453m250


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Stemona - BAI BU koreň 70 g

skladom 5+ kusov

4.58 €
4.31
Stemona - BAI BU koreň 1000 g

skladom 1 kus

45.82 €
43.07


 
13.08

Stemona japonská - BAI BU - je jednoročná popínavá rastlina, pochádza z východnej
a juhovýchodnej Ázie a z pomedzí oblasti severnej Australázia. Listy sú jednoduché, rôzne veľké, sediace alebo krátkou stopkou spojené so základným stonkou. Kvet je podlhovastý, ružovofialové a skladá sa z niekoľkých dlhých okvetných aj kalicha. Dnes sa za účelom predaja pestuje v Číne, Indii, na Tajwane a pravdepodobne v ďalších krajinách regiónu.

Používa sa tučný hľuzovitá koreň , ktorý je veľmi hutný a môže niekedy zarásť prekvapivo hlboko do zeme. Stemona je sladkohorká chuti, má teplé vlastnosti.

Vonkajšie použitie: Odvar zo stemony je veľmi výhodné zvoliť práve vtedy, ak je potvrdené lekárom, že je infekcia / zápal kože zapríčinený mykotickým (hubovým) napadnutím alebo parazitmi zvlášť na intímnych miestach . Odvar zo stemony je potom výborný na oplachy alebo omývanie.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári .

Tradičné dávkovanie:
Jednu polievkovú lyžicu sušeného koreňa vložíme do 500 ml studenej vody a privedieme k varu. Na miernom ohni povaríme asi 30 min. Rozdelíme do dvoch dávok a vypijeme.
Na vonkajšie použitie na oplachovanie postihnutej pokožky pripravíme odvar zo 30 g koreňa povarených 30 min. tiež v 500 ml vody.

Krajina pôvodu: Čína

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu