Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Šišák fúzatý vňať 30 g

Šišák fúzatý vňať 30 g

Šišák fúzatý čiže BAN ZHI Lian (lat. Scutellaria Barbu) je trváca rastlina dosahujúca výšku až 50 cm. Stonka je hladký, až vláknitý, veľmi tenký, s štvorcovým pôdorysom tmavo fialovej, nahnedlo zelenej farby. Koreňové vlásky sú veľmi tenké. Listy ...

2.81 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS451m30


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Šišák fúzatý vňať 50 g

skladom 5+ kusov

4.14
Šišák fúzatý vňať 1000 g

skladom 2 kusy

68.40


 
2.81

Šišák fúzatý čiže BAN ZHI Lian (lat. Scutellaria Barbu) je trváca rastlina dosahujúca výšku až 50 cm. Stonka je hladký, až vláknitý, veľmi tenký, s štvorcovým pôdorysom tmavo fialovej, nahnedlo zelenej farby. Koreňové vlásky sú veľmi tenké. Listy sú protistojné s krátkou stopkou, zubatými okrajmi, tvarom skôr mečovité kopijovité, dĺžky až 3 cm a šírky 5-10 mm. Pri báze sú listy skôr šedozelené a tie vyššie postavenej majú tmavší odtieň zelenej. Obojpohlavné kvety sú modré, až ružovej farby.

Domovinou šišiaka fúzatého je juhovýchodná Čína, odkiaľ sa dostal do ľudového liečiteľstva Kórey a časti Vietnamu. Dnes sa šišak pestuje na území Japonska, Číny a Kórey. Stal sa favorizovanou bylinou tradičnej čínskej medicíny.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Jednu väčšiu čajovú lyžičku sušenej vňate šišiaka fúzatého vložíme do 200 ml studenej vody < br /> a cca 10-15 min. varíme na miernom ohni. V prípade potreby dolievame vodu. Takto pripravený odvar užívame 1 × denne.

Upozornenie: Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, deti.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu