Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Šalvia list 50 g

Šalvia list 50 g

Šalvia lekárska bola používaná od pradávna ako pomocník všetkého druhu. Legenda už z 10. stor. hovorí, že arabskí lekári verili, že šalvia dokáže predĺžiť život až do štádia nesmrteľnosti. Iní lekári oveľa neskôr deklamovali príslovie "prečo by mal člov ...

1.47 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov


 
Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Šalvia list 100 g

skladom 5+ kusov

2.57
Šalvia list 1000 g

skladom 4 kusy

15.07


 
1.47

Šalvia lekárska bola používaná od pradávna ako pomocník všetkého druhu. Legenda už z 10. stor. hovorí, že arabskí lekári verili, že šalvia dokáže predĺžiť život až do štádia nesmrteľnosti . Iní lekári oveľa neskôr deklamovali príslovie "prečo by mal človek zomrieť, ktorý na svojej záhrade pestuje šalviu". Za všetkými týmito podobenstvami pravdepodobne stojí fakt, že antioxidačné vlastnosti šalvie sa prejavujú aj po smrti tkaniva. Teda bola používaná na konzervovanie mäsa, ktoré sa potom nekazilo. antioxidačný-konzervačný účinok je porovnateľný s priemyselnými konzervanty. Šalvia lekárska vykazuje antiseptickou aktivitu.

Využitie šalvie: Konzervácia jedla - pri ceste do prírody pridajte trochu šalvie do bagety, ryby, mäsa a pod. Máte istotu, že neprerobíte otravu žluklými tuky.

Šalvia lekárska je vhodná pre ženské zdravie. Má vplyv na premenopauzálne komfort, normalizuje menštruáciu a udržuje zdravie ženy . Šalvia sa odporúča pri nadmernom potenie a pre udržanie normálneho respiračného zdravie . Šalvia lekárska kontroluje výške hormónov, má vplyv na ich vyváženosť , tým je prospešná pri boji s rednutím vlasov. Šalvia je prospešná pre normálne tráviaci zdravie . Je známe, že je schopná podporovať prirodzenú obranyschopnosť - imunitný systém.
Šalvia kuchynská v kapsuliach (200 mg / cps) hrá úlohu v zdraví kostí a kĺbov.

Tradičné použitie:
Na vonkajšie poranenia (napr. pri práci okolo domu) rozemnout a priložiť niekoľko listov.

Vnútorné: Jednu až dve čajové lyžičky sušenej šalvie lekárskej prelejeme 250 ml horúcej vody. Necháme 5 min. lúhovať, potom scedíme a užívame 3 šálky denne. Na kloktadlo užijeme dvojnásobok sušiny, množstvo vody zostane rovnaké. Kloktáme 3 × denne po jedle.


Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu