Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Rooibos zelený 200 g

Rooibos zelený 200 g

Rooibos (lat. Aspalathus linearis) čiže čajovec sivokrký je vzpriamený ker dorastajúci výšky až 2 m. So zberom sa začína najskôr u polročných rastlín, lístky sa zbierajú do vakov a následne sú drvené. U zeleného rooibose nedochádza k fermentácii, teda si ...

Ďalšie informácie >

8.91 €
8.38 €

8.38 €, zľava 6%, ušetríte 0.53 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS262m200


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Rooibos zelený 70 g

skladom 5+ kusov

3.33 €
3.13
Rooibos zelený 1000 g

skladom 1 kus

38.91 €
36.57


 
8.38

Rooibos (lat. Aspalathus linearis) čiže čajovec sivokrký je vzpriamený ker dorastajúci výšky až 2 m. So zberom sa začína najskôr u polročných rastlín, lístky sa zbierajú do vakov a následne sú drvené. U zeleného rooibose nedochádza k fermentácii , teda si ponecháva svoju čerstvo zelenú farbu. Už po mnoho generácií je nápoj veľmi populárny v Južnej Afrike, ale v súčasnej dobe je konzumovaný aj v mnohých ďalších krajinách po celom svete.

Šálka ​​čaju Rooibos (bez cukru) navyše neobsahuje žiadne kalórie. Okrem toho čaju Rooibos neobsahujú kofeín, a predstavujú tak alternatívny bezkofeínový nápoj, vhodný k celodennému popíjanie aj pre deti, dojčatá a tehotné ženy.

Vôňa rooibosu je často popisovaná ako sladká a mierne orechová až medová < / strong>. Navyše zelená variant má nižší obsah trieslovín a pôsobí akosi trávovo.Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Dve čajové lyžičky zeleného rooibose prelejeme 250 ml horúcej vody a necháme cca 5 min . lúhovať. Zvoliť možno aj silnejší variant: 8-10 g = 4-5 čajových lyžičiek na 500 ml vody.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu