Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Rooibos 200 g

Rooibos 200 g

Rooibos červený (lat. Aspalathus linearis) čiže čajovec sivokrký je vzpriamený ker dorastajúci výšky až 2 m. Prvý zber sa začína až pri polročných rastlín, lístky sa zbierajú do vakov a následne sú drvené. Rooibos medový prechádza procesom fermentácie, pričom ...

5.23 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Rooibos 100 g

skladom 5+ kusov

2.74
Rooibos 1000 g

skladom 5+ kusov

23.80


 
5.23

Rooibos červený (lat. Aspalathus linearis) čiže čajovec sivokrký je vzpriamený ker dorastajúci výšky až 2 m. Prvý zber sa začína až pri polročných rastlín, lístky sa zbierajú do vakov a následne sú drvené. Rooibos medový prechádza procesom fermentácie, pričom získava svoju medovú farbu, vôňu a chuť.

Už po mnoho generácií je nápoj veľmi populárny v Južnej Afrike, ale v posledných rokoch je konzumovaný aj v mnohých ďalších krajinách po celom svete.

Šálka ​​čaju Rooibos (bez cukru) navyše neobsahuje žiadne kalórie. Okrem toho čaju Rooibos neobsahujú kofeín, a predstavujú tak alternatívny bezkofeínový nápoj, vhodný k celodennému popíjanie aj pre deti, dojčatá a tehotné ženy.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Dve čajové lyžičky medového rooibose prelejeme 250 ml horúcej vody a necháme cca 5 min . lúhovať. Zvoliť možno aj silnejší variant: 8-10 g = 4-5 čajových lyžičiek na 500 ml vody.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu