Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Stavikrv koreň 70 g

Stavikrv koreň 70 g

Stavikrv je jednoročná popínavá rastlina dorastajúca do dĺžky až 10 m. Červenohnedé korene sú drevnaté, byľ purpurovej farby je hladkoplodá, v hornej časti rozvetvená. Listy sú nepravidelné, dlhé približne 3-7 cm, široké 2-5 cm, okraje sú celistvé a hro ...

5.09 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS473m70


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Stavikrv koreň 200 g

skladom 5+ kusov

12.20
Stavikrv koreň 1000 g

skladom 5+ kusov

48.51


 
5.09

Stavikrv je jednoročná popínavá rastlina dorastajúca do dĺžky až 10 m. Červenohnedé korene sú drevnaté, byľ purpurovej farby je hladkoplodá, v hornej časti rozvetvená. Listy sú nepravidelné, dlhé približne 3-7 cm, široké 2-5 cm, okraje sú celistvé a hrot čepele šípovitý. Stavikrv kvitne medzi letom a v priebehu jesene drobnými bielymi až nazelenalými kvietkami. Výhoda stavikrvy tkvie v jeho burinaté povahe, rastie rýchlo a prakticky kdekoľvek, narazíte na neho všade v meste aj v prírode, nie je však príliš odolné voči mrazu. Stavikrv je veľmi cenená bylina tradičnej čínskej medicíny.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Jednu vrchovatú čajovú lyžičku sušeného koreňa vložíme do 200 ml studenej vody
a privedieme k varu. Povaríme cca 15 min., V prípade potreby dolejeme vodu a potom scedíme. Užívame 1 ×, maximálne 3 × denne.

Stavikrv surovej sa môže užívať po dobu až jedného mesiaca, potom by mala nasledovať polročné prestávka. Stavikrv Salvia Paradise® neobsahuje nežiaduce prímesi ani konzervačné prostriedky. Neobsahuje cukor. Odvar je možno osladiť cukrom alebo medom.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu