Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Puškvorec koreň 150 g

Puškvorec koreň 150 g

Puškvorec obyčajný (lat. Acorus calamus) je trváca, veľmi aromatická rastlina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Stvol je trojhranný, na báze skôr červený. Pôvodom je puškvorec z východnej Indie a Číny, teraz je rozšírený po celej Európe, do SR bol dovezený asi v 1 ...

4.10 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS549m150


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Puškvorec koreň 50 g

skladom 5+ kusov

1.48
Puškvorec koreň 1000 g

skladom 5+ kusov

20.10


 
4.10

Puškvorec obyčajný (lat. Acorus calamus) je trváca, veľmi aromatická rastlina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Stvol je trojhranný, na báze skôr červený. Pôvodom je puškvorec z východnej Indie a Číny, teraz je rozšírený po celej Európe, do SR bol dovezený asi v 16. storočí.

Predmetom zberu je dužinatá, rozvetvený, plazivý, žltozelený podzemok, ktorý môže byť dlhý až 50 cm a silný zhruba 3 cm. Na reze je podzemok biely, dužina je hubovité konzistencie. Vo východných medicínach je jeho použitie známych viac ako 2 000 rokov - bol užívaný na žalúdočné a tráviace ťažkosti, niektorými kmeňmi bol hrýzť pre dosiahnutie meditatívnych stavov. V čase krízy bol na Britských ostrovoch užívaný ako žuvacie náhradka tabaku.

Puškvorec obyčajný je v dnešnej fytoterapii využívaný pre podporu a normalizáciu tráviacich funkcií , používa sa pre celkové osvieženie tela .

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Jednu polievkovú lyžicu sušeného koreňa necháme cez noc macerovať v 250 ml studenej vody - takto pripravený macerát rozdelíme na dve dávky, jednu užijeme hneď ráno na lačný žalúdok a druhou popoludní.

Odvar: jednu čajovú lyžičku zalejeme 250 ml studenej vody a po privedení do varu ihneď odstavíme. Potom scedíme a užívame 2 × denne na lačný žalúdok.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu