Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Pomarančovník horký oplodie 250 g

Pomarančovník horký oplodie 250 g

Pomarančovník horký je známy tiež ako divoký pomaranč alebo Bitter orange. Fytoterapeutickej využiteľnú časťou je oplodie, ktoré obsahuje synefrín. Jedná sa o ovocie známe z tradičnej čínskej medicíny, kde je označované názvom Zhi Shi. Pomarančovník horký pris ...

12.63 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1500m250


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Pomarančovník horký oplodie 100 g

skladom 5+ kusov

5.67
Pomarančovník horký oplodie 1000 g

skladom 5+ kusov

38.00


 
12.63

Pomarančovník horký je známy tiež ako divoký pomaranč alebo Bitter orange. Fytoterapeutickej využiteľnú časťou je oplodie, ktoré obsahuje synefrín. Jedná sa o ovocie známe z tradičnej čínskej medicíny, kde je označované názvom Zhi Shi.

Pomarančovník horký prispieva k udržaniu nervovej rovnováhy , má ukľudňujúce a relaxačné účinky . Je odporúčaný pre podporu spánku a metabolizmu lipidov - tukov . Má vplyv na riadenie hmotnosti , je nápomocný pre udržanie normálneho tráviaceho a respiračného zdravia . Odvar z pomarančovníka horkého je vynikajúcej chuti a má príjemnú arómu.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári .

Tradičné použitia:
Dve až tri čajové lyžičky oplodie vložíme do 750 ml studenej vody a privedieme k varu. Na miernom ohni povaríme 3-5 min. a necháme odstáť. Takto pripravený odvar rozdelíme do troch dávok, ktoré vypijeme počas dňa. Oplodie horkého pomaranča je veľmi vhodné pridávať ako ochucujúce prísadu do bylinných čajov a ich zmesí.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu