Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Pohánka vňať 100 g

Pohánka vňať 100 g

Pohánka obyčajná (lat. Fagopyrum saggittatum) pochádza z Číny, svoj názov nesie vďaka pohanským nájazdníkom, ktorí majú zásluhy na tom, že sa pohánka dostala až do Európy. Pohánka obyčajná je jednoročná dorastajúca až 80 cm, listy sú srdcovité, kvietky usporiadané ...

Ďalšie informácie >

3.62 €
3.26 €

3.26 €, zľava 10%, ušetríte 0.36 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS690m100


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Pohánka vňať 50 g

skladom 5+ kusov

2.06 €
1.86


 
3.26

Pohánka obyčajná (lat. Fagopyrum saggittatum) pochádza z Číny, svoj názov nesie vďaka pohanským nájazdníkom, ktorí majú zásluhy na tom, že sa pohánka dostala až do Európy. Pohánka obyčajná je jednoročná dorastajúca až 80 cm, listy sú srdcovité, kvietky usporiadané do strapca, obojpohlavné, ružové alebo biele, zriedka červené. Pohánka nie je náročná na pôdu, ale pozor na jarné mrazíky.

pohánka obyčajná je vo fytoterapii využívaná hlavne pre udržiavanie normálneho kardiovaskulárneho aparátu . Pohánka všeobecná prispieva k normálnu funkciu dýchacieho systému a udržuje štandardné zdravie dýchacích ciest. Typicky ju pre maximálny účinok kombinujeme s Gotu kolou a ginko.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach , nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári .

Pohánka tvorí veľmi dobrý čaj, a tým pádom je jej užívanie ľahšie.

Tradičné použitia: Jednu čajovú lyžičku vňate zalejeme 200 ml vriacej vody a necháme lúhovať 15 min.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu