Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Podbeľ lekársky kvet 30 g

Podbeľ lekársky kvet 30 g

Kvet podbeľa lekárskeho je spracovávaný v potravinárskom štandardu, avšak podľa vyhlášky č. 225/2008 Zb. nesmie byť podbeľ lekársky použitý ako potravina či doplnok stravy. Podbeľ dodávame iba ako surovinu na vonkajšie použitie a na ďalšie spracovanie. Po ...

2.24 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1615m30


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Podbeľ lekársky kvet 1000 g

skladom 5+ kusov

38.00


 
2.24

Kvet podbeľa lekárskeho je spracovávaný v potravinárskom štandardu, avšak podľa vyhlášky č. 225/2008 Zb. nesmie byť podbeľ lekársky použitý ako potravina či doplnok stravy. Podbeľ dodávame iba ako surovinu na vonkajšie použitie a na ďalšie spracovanie.

Podbeľ lekársky alebo tiež podbeľ obyčajný (lat. Tussilago farfara) je trvalka dorastajúca do výšky až 15 cm. Vyznačuje sa dlhým plazivým podzemkom, ktorý dosahuje dĺžku viac ako jeden meter. Rastie po celej Ázii i Európe, najčastejšie na vlhkých stanovištiach, ako sú priekopy, lúky či okraje riek a potokov. Zavlečený bol aj do Severnej Ameriky. Odnože aj lodyha sú šupinaté, kvety jasne žlté. Zaujímavosťou je, že listy vyrastajú až po odkvitnutí rastliny. Podbeľ lekársky kvitne od marca do apríla a predmetom zberu sú kvety.

Podbeľ lekársky prispieva k udržaniu normálnych funkcií dýchacích ciest a má vplyv na imunitný systém.