Loading...

Do pondelňajšej polnoci doprava do Zásilkovňe ZADARMO pri objednávke vyššie ako 15 €

×
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Perila krovitá list 60 g

Perila krovitá list 60 g

Perila krovitá (lat. Perilla frutescens) je jednoročná rastlina dorastajúca do výšky až jeden meter. Domovinou jej je Čína, kde je súčasťou tradičnej medicíny i kuchyne - tam je známa pod názvom ZI SU YE. Najčastejšie sa vyskytuje na slnečných stanovištiach vo výška ...

3.95 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov


 
Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Perila krovitá list 30 g

skladom 5+ kusov

2.37
Perila krovitá list 1000 g

skladom 5 kusov

41.32


 
3.95

Perila krovitá (lat. Perilla frutescens) je jednoročná rastlina dorastajúca do výšky až jeden meter. Domovinou jej je Čína , kde je súčasťou tradičnej medicíny i kuchyne - tam je známa pod názvom ZI SU YE . Najčastejšie sa vyskytuje na slnečných stanovištiach vo výškach okolo 1 200 m n. M. Patrí do čeľade hluchavkovitých, stavbou tela je porovnateľná s žihľavou či medovkou. Listy má sýto zelené, miestami fialovej, stonka štvorhranný.
Jej vôňa vzdialene pripomína citronelovú trávu. Možno ju využiť aj v kuchyni na dochutenie pokrmov napr. Tam, kde koriander.

Zbernú časťou pre fytoterapeutickej účely je list , ktorý sa užíva vnútorne formou odvaru. Perila krovitá prispieva k udržaniu normálnych funkcií dýchacieho systému a má vplyv na produkciu cytokínov a špecifických protilátok .

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č . 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších pozitívnych účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné použitia:
Jednu polievkovú lyžicu sušeného listu prelejeme 750 ml studenej vody a privedieme k varu. Na miernom ohni pod pokrievkou povaríme 10 min., Potom scedíme. Takto pripravený odvar rozdelíme do troch dávok, ktoré užijeme počas dňa.

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.

Doplnok stravy