Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Palina pravá -nať 50 g

Palina pravá -nať 50 g

Palina pravá je vytrvalá rastlina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Stonka má priamy, rozvetvený, ryhovaný a bohato Olistený. Využiteľnú a zbernou časťou je celá nadzemná časť byliny, teda stonku s listami. Palina pochádza z mierneho podnebia na území Európy, Ázie, Ma ...

1.48 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS176m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Palina pravá -nať 100 g

skladom 5+ kusov

2.28
Palina pravá -nať 1000 g

skladom 5+ kusov

10.91


 
1.48

Palina pravá je vytrvalá rastlina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Stonka má priamy, rozvetvený, ryhovaný a bohato Olistený. Využiteľnú a zbernou časťou je celá nadzemná časť byliny, teda stonku s listami. Palina pochádza z mierneho podnebia na území Európy, Ázie, Malej Ázie, zo Stredozemia alebo Blízkeho východu.

palina má podľa prastarých mýtov božský pôvod, názov sa odvodzuje od kráľovnej Artemisie, ktorá ním už v roku 353 pred naším letopočtom liečila svojho manžela. Z týchto dôb pochádza aj rada, že keď si dá pútnik vetvičku paliny do topánok, nepocíti pri dlhom pochode únavu.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924 / 2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Jednu až dve čajové lyžičky sušenej vňate paliny prelejeme 500 ml vriacej vody a necháme 10-15 min. lúhovať. Potom scedíme, osladíme medom a popíjame počas dňa po dúškoch.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu