Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Pasuchaca 50 g

Pasuchaca 50 g

Pasuchaca je drobná, trvalá rastlinka vyskytujúce sa v peruánskych Andách vo výškach okolo 3 000 m n. M. Jedná sa o endemický druh nenachádzajúce sa inde na svete. Jej priemerná výška je cca 35 cm. Pasuchaca je schopná dožiť sa aj niekoľkých rokov. K jej pe ...

4.17 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS502m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Pasuchaca 100 g

skladom 5+ kusov

7.55


 
4.17

Pasuchaca je drobná, trvalá rastlinka vyskytujúce sa v peruánskych Andách vo výškach okolo 3 000 m n. M. Jedná sa o endemický druh nenachádzajúce sa inde na svete. Jej priemerná výška je cca 35 cm. Pasuchaca je schopná dožiť sa aj niekoľkých rokov. K jej pestovanie nedochádza len pre zber koreňa, ale aj pre jej krásne lístky a kvety.
Charakteristickým znakom rastliny je tmavo zelené sfarbenie listov a nápadné kvety, ktoré sú farebne veľmi rozmanité - od ružových odtieňov po červenooranžové. Fytoterapeutickej využiteľná je celá rastlina vrátane koreňa.

Bylina je zbieraná tesne pred rozvinutím kvetov, v tom čase účinnej látky dosahujú najvyššie koncentrácie.

Keďže pasuchaca nie je v Európe príliš známou rastlinou a jej užívanie nie je hojne rozšírené, žiadna spoločnosť nepodala návrh na uznanie niektorého zo zdravotných tvrdení, pre ktoré je pasuchaca tradične používaná a podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č . 1924/2006 teda nesmieme o týchto zdravotných prínosoch informovať. Viac informácií nájdete v herbári.

Dávkovanie a spôsob prípravy: Jednu lyžicu byliny variť v 1 litri vody na miernom ohni 15 minút, potom scediť. Piť 3 × denne pohár odvaru. Iné zdroje uvádzajú: 10 gramov byliny varíme v 1 litri vody do tej doby, než sa voda odparí na polovicu pôvodného objemu. Popíjame 1 dcl každé dve hodiny.

Upozornenie: Neodporúča sa tehotným, dojčiacim ženám, deťom do troch rokov. Neprekračovať odporúčané denné dávkovanie.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu