Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Papája melónová list 120 g

Papája melónová list 120 g

Papája melónová (lat. Carica papaya) je teplomilná, dvojdomá rastlina dorastajúca do výšky až 10 m. Vzhľadom pripomína palmu a za jej pôvodnú oblasť sa považuje Stredná Amerika (južná Mexiko, Guatemala). Vo voľnej prírode ako planá nebola nájdená. Pestovaná ...

7.89 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Papája melónová list 50 g

skladom 5+ kusov

3.75


 
7.89

Papája obyčajná (lat. Carica papaya) je teplomilná, dvojdomá rastlina dorastajúca do výšky až 10 m. Vzhľadom pripomína palmu a za jej pôvodnú oblasť sa považuje Stredná Amerika (južná Mexiko, Guatemala). Vo voľnej prírode ako planá nebola nájdená. Pestovaná je najmä pre svoje chutné plody a listy , ktoré sú podávané aj ako zelenina. Zaujímavé je, že po poranení stromu, najmä jeho kôry alebo nezrelého plodu, začne vytekať latex, ktorý sa následne využíva v potravinárstve, ale aj tradičnej medicíne.

Papája je výborným pomocníkom pri znižovaní telesného tuku < / strong>, je teda vhodná pri redukčných diétach.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus . Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Dve čajové lyžičky sušených listov prelejeme cca 250 ml vriacej vody a necháme pod pokrievkou 8-10 min. lúhovať. Potom scedíme a užívame až 3 × denne.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu