Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Púpava lekárska koreň rezaný 1000 g

Púpava lekárska koreň rezaný 1000 g

Púpava čiže púpava lekárska je známa tiež ako dandelion. Jedná sa o prehistoricky starou a veľmi známu rastlinu, ktorá je hojne rozšírená po celom území Slovenskej republiky, preto je tiež často považovaná za rastlinu burinnou. Stačí rozniesť alebo ...

22.03 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1281m1000


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Púpava lekárska koreň rezaný 100 g

skladom 5+ kusov

2.55
Púpava lekárska koreň rezaný 250 g

skladom 5+ kusov

5.82


 
22.03

Púpava čiže púpava lekárska je známa tiež ako dandelion. Jedná sa
o prehistoricky starú a veľmi známu rastlinu, ktorá je hojne rozšírená po celom území Slovenskej republiky, preto je tiež často považovaná za rastlinu burinnou. Stačí rozniesť alebo rozfúkať pár semienok púpavy na slnečné miesto, kde je k dispozícii klasická zemina, a púpava lekárska je na svete.

V tradičnej medicíne je však púpavový koreň veľmi cenený a je vhodný najmä pre udržanie normálnych tráviacich funkcií - pôsobí ako prebiotikum . Púpava lekárska sa ďalej používa ako účinný antioxidant , podporuje pečeňové a žalúdočné funkcie , je vhodná pre udržanie normálneho stavu močového systému . Užívanie je odporúčané pre podporu tráviaceho traktu . Koreň je často súčasťou bylinných zmesí.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné použitia:
Dve čajové lyžičky sušeného a rezaného koreňa púpavy lekárskej prelejeme 250 ml horúcej vody a necháme chvíľku prejsť varom. Zložíme z ohňa a priklopené lúhujeme 15 min. Potom scedíme a pijeme vlažnej 2 × denne.

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.

Doplnok stravy