Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Orech čierny oplodie 50 g

Orech čierny oplodie 50 g

Orech čierny (lat. Juglans nigra) je statný strom dorastajúci do výšky až 40 m a šírky až 25 m. Domovinou mu je severná Amerika - východná časť USA, odkiaľ bol v 17. storočí dovezený do Európy. V Českej republike bol prvýkrát zaznamenaný v roku 1835 a v súčasnosti ...

3.38 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1511m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Orech čierny oplodie 150 g

skladom 5+ kusov

8.52
Orech čierny oplodie 1000 g

skladom 2 kusy

38.86


 
3.38

Orech čierny (lat. Juglans nigra) je statný strom dorastajúci do výšky až 40 m a šírky až 25 m. Domovinou mu je severná Amerika - východná časť USA, odkiaľ bol v 17. storočí dovezený do Európy. V Českej republike bol prvýkrát zaznamenaný v roku 1835 a v súčasnosti je súčasťou zámockých záhrad a parkov . Orech čierny má hnedosivá, až čiernošedé ryhovanou kôru, listy dlho zašpicatené a pílkovité. Jedná sa o jednodomá strom s guľovitými plodmi, ktoré obsahujú jedlá jadra. Orech čierny kvitne v máji a v júni.

fytoterapeutickej využiteľnú časťou je najmä oplodie orecha, ktoré sa užíva vnútorne formou odvaru . < p> Vonkajšie použitie: Pre silné dezinfekčné účinky sa odvar užíva aj zvonka k oplachom a obkladom na postihnuté miesta pokožky.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári .

Tradičné použitie:
Jednu polievkovú lyžicu oplodie vložíme do 750 ml studenej vody a privedieme k varu. Na miernom ohni povaríme 8-10 min. a necháme odstáť. Potom scedíme a takto pripravený odvar rozdelíme do troch dávok, ktoré užijeme počas dňa. Nie je určené na dlhodobé užívanie. Po šiestich týždňoch užívania sa odporúča urobiť jeden týždeň pauzu a túto kúru neopakovať viac ako 2 × ročne.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu