Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Oman pravý koreň 250 g

Oman pravý koreň 250 g

Oman pravý (lat. Inula helenium) je mohutná trvalka dorastajúca do výšky až 1,5 m. Patrí do čeľade astrovité. Pôvodom je z oblasti strednej Ázie, odkiaľ sa rýchlo rozšíril. K fytoterapeutickým účely sa využíva koreň byliny, ktorý sa zbiera v septembri a v okt ...

6.05 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS578m250


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Oman pravý koreň 50 g

skladom 5+ kusov

1.60
Oman pravý koreň 1000 g

skladom 5 kusov

16.32


 
6.05

Oman pravý (lat. Inula helenium) je mohutná trvalka dorastajúca do výšky až 1,5 m. Patrí do čeľade astrovité. Pôvodom je z oblasti strednej Ázie, odkiaľ sa rýchlo rozšíril. K fytoterapeutickým účely sa využíva koreň byliny, ktorý sa zbiera v septembri a v októbri. Podzemok omanu je hnedý, veľký, rozvetvený, na reze biely, hrubý, valcovitý, v priemere má cca 3 cm, s horkou chuťou a gáfrovú vôňou.

Omanový koreň reguluje chuť do jedla , prispieva k udržaniu normálnych funkcií tráviaceho traktu - udržuje tráviaci komfort. Užívanie omanu pravého sa odporúča pre normalizáciu funkcie obličiek , najmä je prospešný pre podporu vylučovania škodlivín. Oman pravý sa tiež uplatňuje pri problémoch spojených s hltanom a dýchacími cestami , pretože normalizuje dýchací aparát a štandardné funkciu hltana.

Tradičné použitia:
Pol čajovej lyžičky koreňa alanu zalejeme 200 ml vriacej vody a necháme cca 15 min. lúhovať. Takto pripravený nálev pijeme vždy čerstvý 1-2 × denne, maximálne však 4 šálky pre dospelého človeka za deň.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu