Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Muňa Muňa 1000 g

Muňa Muňa 1000 g

Túto bylinu dorastajúca výšky 1-2 metre môžeme najčastejšie nájsť na suchých kamenistých stráňach v Peru. Je známa svojou mentolovú chuťou a prenikavým arómou. Vďaka silnému aróma bola využívaná ako odpudzovač škodcov pri uskladnení zeleniny. Prvýkrát bola Muňa mu ...

Ďalšie informácie >

50.36 €
47.34 €

47.34 €, zľava 6%, ušetríte 3.02 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS223m1000


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
47.34

Túto bylinu dorastajúca do výšky 1-2 metre môžeme najčastejšie nájsť na suchých kamenistých stráňach v Peru. Je známa svojou mentolovú chuťou a prenikavým arómou. Vďaka silnému aróma bola využívaná ako odpudzovač škodcov pri uskladnení zeleniny. Prvýkrát bola Muňa Muňa popísaná v 18. storočí španielskymi kronikári.

Keďže Muňa Muňa nie je v Európe príliš známou rastlinou a jej užívanie nie je hojne rozšírené, žiadna spoločnosť nepodala návrh na uznanie niektorého zo zdravotných tvrdení, pre ktoré je Muňa Muňa tradične používaná. Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 teda nesmieme o týchto zdravotných prínosoch informovať. Viac informácií nájdete v herbári.

Tradičné použitia: Jednu vrchovatú polievkovú lyžicu sušenej vňate Muňa Muňa prelejeme 750 ml studenej vody a privedieme k varu. Varíme približne 4-5 min. na miernom ohni a potom scedíme. Užívame 3 × denne pohár odvaru. Odvar má žiarivú iskru a silne mentolovú chuť.

Upozornenie: Neprekročiť odporúčané denné dávkovanie. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim ženám, deťom do 3 rokov. Nenahrádza pestrú stravu.

Krajina pôvodu : Peru

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu