Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Mučenka opletavá - Passiflora vňať 50 g

Mučenka opletavá - Passiflora vňať 50 g

Mučenka opletavá (Passiflora incarnata) je stará indiánska bylina pochádzajúce z Južnej Ameriky. Mučenka opletavá je rýchlo rastúca popínavá trváca bylina dorastajúca do výšky až 40 cm. Jej stonky bývajú hladké, niekedy ochlpené, vždy však dlhé a popínavé s m ...

Ďalšie informácie >

2.06 €
1.86 €

1.86 €, zľava 10%, ušetríte 0.20 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS251m50


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Mučenka opletavá - Passiflora vňať 100 g

skladom 5+ kusov

3.88 €
3.49


 
1.86

Mučenka opletavá (Passiflora incarnata) je stará indiánska bylina pochádzajúce z Južnej Ameriky.

Mučenka opletavá je rýchlo rastúca popínavá trváca bylina dorastajúca do výšky až 40 cm. Jej stonky bývajú hladké, niekedy ochlpené, vždy však dlhé a popínavé s mnohými vedľajšími úponky. Listy sú striedavé, zložité, dlaňovito zložené, trojlaločnaté alebo príležitostne pětilaločnaté a vcelku veľké (meria cca 6-15 cm na dĺžku). Charakteristické žľazy má na báze a na listovej stopky. Mučenka má päť modrobielych okvetných lístkov. Korunu má bielu a fialovú.

Pre fytoterapeutickej účely je zbieraná kvitnúca vňať - mučenka opletavá kvitne v priebehu júla. Zaujímavosťou je, že kvitne iba jeden deň. Bylina pôsobí relaxačne, ovplyvňuje kvalitu spánku. Je schopná uvoľňovať stres.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári .

Tradičné použitia:
Jednu čajovú lyžičku sušenej vňate mučenky prelejeme 200 ml vriacej vody, necháme 10-15 min. lúhovať a potom scedíme. Užívame 3 × denne podľa potreby.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu