Loading...

Do pondelňajšej polnoci doprava do Zásilkovňe ZADARMO pri objednávke vyššie ako 15 €

×
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Moringou olejodárná list 40 g

Moringou olejodárná list 40 g

Moringou olejodárná, známa pod latinským názvom Moringou oleifera, patrí do čeľade moringovitých, kde je najznámejším druhom. Priezvisko olejodárná si zaslúžila tým, že sa zo semien obsiahnutých v plodoch lisuje olej, ktorý je nevysychajúci. Jej domovinou je In ...

5.60 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov


 
Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Moringou olejodárná list 70 g

skladom 5+ kusov

7.60
Moringou olejodárná list 1000 g

skladom 5+ kusov

45.08


 
5.60

Moringou olejodárná , známa pod latinským názvom Moringou oleifera, patrí do čeľade moringovitých, kde je najznámejším druhom. Priezvisko olejodárná si zaslúžila tým, že sa zo semien obsiahnutých v plodoch lisuje olej, ktorý je nevysychajúci. Jej domovinou je India, oblasť okolo Himalájí.

Je to rýchlo rastúci strom, ktorý dorastá až 12m výšky, kmeň má v priemere 30 cm. Koruna moringy je neusporiadaná a riedka. V závislosti od podmienok je strom opadavý alebo vždyzelený. Kvety oplývajú medovú vôní, mladé sú krémovej bielej farby, staršie sú žltkasté, o veľkosti cca 2 cm. Dnes moringa olejodárná rastie všade tam, kde teplota celoročne neklesá pod 20 ° C.

Ide o viacúčelovú rastlinu, z ktorej možno spotrebovať všetko. Koreň moringy olejodárné so svojou pálčivou chuťou je využívaný ako náhradka chrenu a je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi . Z kôry sa zbiera vlákno, z ktorého sa ďalej vyrába povrazy a rohože, konáre moringy olejodárné sú obľúbeným krmivom pre ťavy. Plody moringy olejodárné na indickom kontinente využívajú rovnako ako v ČR fazuľové struky. Plody sa z indického kontinentu vyvážajú aj konzervované. Semená z dozretých plodov sa pražia a chuťou pripomínajú oriešky.

List je najzaujímavejšou časťou tejto rastliny, na indickom subkontinente av Afrike patrí moringa olejodárná medzi potraviny a konzumuje sa tu v čerstvom i sušenom stave v šalátoch, polievkach aj omáčkach. Obvykle sú listy moringy olejodárné k dostaniu na trhovisku, pri prebytkoch sa listy sušia a uchovávajú. Ďalšou formou použitia je príprava nálevov z listov. Moringou je viacúčelová rastlina, ktorá je využívaná v mnohých tropických kultúrach.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné príprava:
Čaj: 1-2 čajové lyžičky prelejeme približne 200 ml horúcej vody (cca 80 ° C) a pod pokrievkou necháme lúhovať 3-5 min., potom precedíme a pijeme 1 × denne.

Upozornenie: Užívanie nie je vhodné pre deti do troch rokov a tehotné ženy.

Krajina pôvodu: India

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu